Klaidų šou surengęs „Lietkabelis“ Jonavos krepšininkams pravėrė duris laimėti istorinę LKL bronzą

Tragiškai namie žaidęs ir rekordinį klaidų skaičių surinkęs Panevėžio „Lietkabelis“ atsidūrė ties praraja. O Jonavos „CBet“ klubas atsidūrė prie istorinio pasiekimo – LKL medalių. Pirmadienį vykusiame trečiame LKL mažojo finalo serijos mače Virginijaus Šeškaus vedama „CBet“ sudaužė šeimininkus 82:63 (24:24, 19:13, 16:8, 23:18) ir dabar kovose iki trijų laimėjimų pirmauja jau 2:1.

Jonavos „CBet“ ekipa.<br>LKL nuotr.
Jonavos „CBet“ ekipa.<br>G.
„CBet“ ir „Lietkabelio“ dvikova.<br>LKL nuotr.
Jonavos „CBet“ ekipa.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Jun 5, 2023, 5:44 PM, atnaujinta Jun 5, 2023, 9:27 PM

Panevėžys sugebėjo pasiekti atkrintamųjų kovų klaidų antirekordą – prarado net 29 kamuolius, net 21 kamuolį jonaviečiai iš jų „pavogė“.

Šeimininkai subyrėjo trečiame kėlinyje, kai leido pirmą kartą mažajame finale žaidžiančiai Jonavos ekipai susikrauti dviženklę persvarą, o jau ketvirtame būti priekyje 20 taškų skirtumu.

Pirmame mače „Lietkabelis“ buvo praradęs 21 kamuolį.

Jonava LKL čempionate žaidžia antrą sezoną ir turi istorinį šansą laimėti LKL bronzą.

Trečiojo serijos mačo pradžioje ekipos žaidė lygiai: tiesa, likus kovoti pirmame kėlinyje 3 min. šeimininkai pabėgo 19:14. Vis dėlto po pirmųjų dešimties minučių nė vienai ekipai nebuvo pavykę išsiveržti į priekį – 24:24.

Antrame kėlinyje „Panevėžys“ ir vėl pabandė atitrūkti – 32:28, bet į tai svečiai atsakė spurtu 8:0 ir jau pirmavo 36:32, o po Edvino Šeškaus tritaškio ir Jeffery Garretto dėjimo skirtumas pašoko net iki 43:35.

Po dviejų kėlinių „CBet“ buvo priekyje 43:37.

Trečiojo ketvirčio pradžioje Jonava susikrovė ir 10 taškų persvarą – 47:37, tačiau Gediminas Orelikas tolimu metimu aptirpdė persvarą. Užsivedę jonaviečiai laikėsi savo pozicijos ir vėl pasididino persvarą iki rekordinės 54:40.

Po trijų kėlinių V.Šeškaus kariauna pirmavo 59:45, o panevėžiečius skandino klaidos – komanda prarado 25 kamuolius, o Jonava sugebėjo pavogti iš varžovų 16 kamuolių.

Ketvirtame kėlinyje jonaviečiai per minutę skirtumą padidino iki 20 taškų skirtumo – 65:45. Nors Panevėžio ekipa dar bandė kurti intrigą, svečiai be vargo daužė jos planus ir lengvai išlaikė persvarą.

„Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 12, Kristianas Kullamae 11, Mantas Rubštavičius ir Gediminas Orelikas po 9, Jordenas Duffy ir Nikola Popovičius po 7.

„CBet“: Glynnas Watsonas 20, Jeffery Garrettas 17, Dovis Bičkauskis 16, Goranas Huskičius 15.

Pirmoje dvikovoje jonaviečiai iškovojo pergalę išvykoje 89:80, tačiau po dramos krito namie 87:88.

Panevėžio ekipa septintą kartą iš eilės žaidžia tarp keturių stipriausių šalies komandų, o Jonavai tai pirmasis kartas. Serijoje žaidžiama iki trijų pergalių.

„Lietkabelis“ reguliariajame sezone užėmė 4 vietą (23 ir 10), ketvirtfinalyje nugalėjo „Juventus“ 2:1, pusfinalyje pralaimėjo „Žalgiriui“ 1:3.

Tuo tarpu „Jonava“ reguliariajame sezone užėmė 6 vietą (18 ir 15), ketvirtfinalyje nugalėjo „Wolves“ 2:0, pusfinalyje pralaimėjo „Rytui“ 0:3.

Reguliariajame sezone „Lietkabelis“ laimėjo visas trejas rungtynes. Panevėžio komanda pirmajame rate nugalėjo išvykoje 91:88, o paskui dukart laimėjo namie 86:84 ir 85:72.

Per du sezonus, kuriuos žaidžia LKL, Jonavos komanda laimėjo tik 1 iš 6 reguliaraus sezono rungtynių su „Lietkabeliu“.

2021 m. spalį Jonavos klubas namie laimėjo pirmąsias tarpusavio rungtynes, o paskui „Lietkabelis“ nugalėjo penkis kartus iš eilės.

Jau pranešta, kad prireikus penktojo serijos mačo, jis bus žaidžiamas ne Panevėžyje, o dėl arenos užimtumo – Šiauliuose.