Dramą laimėjusi Šaro „Barcelona“ – per žingsnį nuo Ispanijos krepšinio čempionų titulo

Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ ekipa, kurioje rungtyniauja Rokas Jokubaitis dar labiau priartėjo prie Ispanijos krepšinio čempionato titulo. Sekmadienį Barselonoje vykusiose antrose serijos iki trijų pergalių rungtynėse Šaro kariauna dar kartą pranoko Madrido „Real“.

Š.Jasikevičius.<br>G. Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

2023-06-18 21:37, atnaujinta 2023-06-18 21:49

Katalonijos klubas laimėjo 86:85 (20:19, 25:22, 23:24, 18:20) ir dabar serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:0.

Rungtynės prasidėjo atkaklia abiejų komandų kova. Visos pirmos akistatos dalies metu ekipos kovėsi taškas į tašką.

Antrojo kėlinio pabaigoje Janas Vesely su sirena pataikė pirmąjį savo sezono tritaškį ir patempė aikštės šeimininkus į priekį. Į ilgąją pertrauką Šaro kariauna išėjo pirmaudama 45:41.

Po pertraukos „Barcelona“ varžovams smogė dar labiau – įsibėgėję Š.Jasikevičiaus auklėtiniai po R.Jokubaičio tritaškio įgijo rekordinį devynių taškų pranašumą.

Vis dėlto „Real“ neketino paleisti varžovų į priekį ir prieš ketvirčio pabaigą priartėjo prie aikštės šeimininkų. Madrido klubas po trijų kėlinių atsiliko 65:68.

Ketvirtajame kėlinyje tęsėsi nervų karas – emocijos aikštėje kilo vis labiau, „Real“ atsarginių žaidėjų suolas buvo nubaustas technine pražanga, o įpusėjus ketvirčiui S.Llullas tolimu metimu persvėrė rezultatą (73:72).

Kėliniui persiritus per pusiaują „Real“ Barselonoje jautėsi vis užtikrinčiau, bet prasidėjus priešpaskutinei ketvirčio minutei aikštės šeimininkai sumažino atsilikimą vos iki taško (78:79).

Tada vėl apie save priminė nesenstantis S.Llullas – Ispanijos krepšinio vilkas smeigė tritaškį, tolimu metimu atsakė ir „Barcelona“.

Likus žaisti 30 sek. W.Tavaresas prametė abu baudų metimus, o tada kvailą pražangą užsidirbo M.Hezonja – Nikola Mirotičius pataikė abu baudų metimus ir persvėrė rezultatą (84:83).

Likus žaisti 16 sek. S.Llullas išprovokavo penktąją J.Vesely pražangą ir vėl išvedė „Real“ į priekį, svarstykles likus žaisti 6 sek. vėl persvėrė N.Laprovittola (86:85).

Paskutinysis S.Llullo dvitaškis skriejo pro šalį ir pergalę šventė „Barcelona“.

R.Jokubaitis šiose rungtynėse per 13 minučių įmetė 10 taškų (2/4 dvit., 2/2 trit.), atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 9 naudingumo balus.

Trečiasis serijos mačas bus žaidžiamas antradienį Madride.

„Barcelona“ Nikola Mirotičius 25, Janas Vesely 18, Nikola Kaliničius 10.