Natūralizuotos Juodkalnijos amerikietės nesustabdžiusios latvės pralaimėjo antrąkart paeiliui Latvės vis dar turi šansų patekti į kitą etapą

Fantastiškai Europos moterų čempionatą pradėjusios latvės patyrė antrą pralaimėjimą iš eilės. Šįkart Latvijos moterų krepšinio rinktinė (1/2) 58:61 (16:12, 14:12, 10:21, 18:16) nusileido Juodkalnijos rinktinei (2/1). Latvės trečiajame kėlinyje įkrito į duobę ir ta duobė lėmė, kad susigrįžti iš turėto deficito mūsų kaimynėms nepavyko. Visgi latvės dar turi šansų patekti į kitą etapą, tačiau joms reikės laukti palankaus rezultato rungtynėse tarp Ispanijos ir Graikijos rinktinių.

Europos moterų krepšinio čempionatas: Latvija – Juodkalnija<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (15)

Jun 18, 2023, 2:08 PM, atnaujinta Jun 18, 2023, 9:55 PM

Juodkalnijos rinktinę į priekį vedė natūralizuota amerikietė Natasha Mack, kuri sukratė įspūdingą dvigubą dublį 22 taškai ir 20 atkovotų kamuolių. Šalia to krepšininkė surinko 37 naudingumo balus.

Pirmajame kėlinyje abi komandos neišnaudojo gerų progų ir labai dažnai klydo. Visgi latvės šiek tiek dažniau išnaudojo savo progas ir įpusėjus kėliniui pirmavo.

Antroje pirmojo kėlinio dalyje Latvijos moterų rinktinės puolimas įsismarkavo. Ievos Pulveres gero žaidimo į viršų pakilėtos latvės surengė spurtą 11:2, kuris leido vienu metu Lietuvos kaimynėms pirmauti 6 taškais, tačiau juodkalnietės kėlinio gale nepasimetė ir minimaliai sušvelnino rezultatą (16:12).

Antrojo kėlinio pradžia buvo analogiška pirmajam – abi komandos sunkiai rinko taškus puolime, tačiau verta paminėti, kad tiek latvės, tiek juodkalnietės puikiai dirbo prie savųjų krepšių.

Juodkalnijos rinktinė antrajame kėlinyje latves įklampino į zoninę gybybą, kurios latvėms įveikti pernelyg dažnai nepavykdavo, nors ir Latvijos krepšininkės susikūrė ne vieną gerą progą laisviems metimams.

Pirmoje pusėje Gundaro Vetros auklėtinėms nepavyko stabdyti Juodkalnijos natūralizuotos amerikietės N.Mack, kuri per pirmąją dalį jau turėjo susirinkusi dvigubą dublį. N.Mack pirmoje rungtynių pusėje įmetė 10 taškų ir atkovojo 11 atšokusių kamuolių (30:24).

Trečiasis kėlinys geriau prasidėjo latvėms, kurios sėkmingai realizavo progas puolime, tačiau paskui juodkalnietės atsakė analogišku spurtu ir iš latvių turėto pranašumo – įpusėjus kėliniui liko vos vienas taškelis.

Visgi po to Juodkalnijos rinktinė surengė spurtą 2:14, kuris leido antroje ketvirčio pusėje juodkalnietėms išsiveržti į priekį.

Nepaisant to, kad trečiąjį kėlinį latvės pralaimėjo 10:21, kėlinio pabaigoje rezultatas nebuvo toks blogas, kokio galėjo tikėtis Latvijos moterų krepšinio sirgaliai (40:45).

Ketvirtąjį kėlinį latvės pradėjo ypač puikiu darbu gynyboje. Juodkalnijos rinktinė net tris kartus nesugebėjo surengti atakos per 24 atakai skirtas sekundes. Negana to, latvės žingsnis po žingsnio artėjo šalia varžovių.

Nors Kitija Laksa tritaiškiais bandė sugrąžinti latves į kovą, Lietuvos kaimynėms nepavyko iki galo sugrįžti į rungtynes ir iškovoti pergalės prieš N.Mack vedamą Juodkalnijos rinktinę. Latvės 58:61 nusileido Juodkalnijos rinktinei.

Nepaisant to, kad latvės pralaimėjo šį mačą, jos vis dar turi šansą patekti į kitą etapą, tačiau reikia laukti palankaus rezultato kitose rungtynėse tarp Ispanijos ir Graikijos, kur latvėms reikėtų, kad graikės įveiktų ispanes, kas lemtų, kad latvės žaistų įkrintamąsias dėl patekimo į kitą etapą.

Latvija: Anete Šteinberga 23 (7 atk. kam.), Kitija Laksa 15.

Juodkalnija: Natasha Mack 22 (20 atk. kam., 37 naud. bal.), Jelena Vučetič 11 ir Božica Mujovič – 10.