Saldus kerštas: „Real“ nušlavusi Šaro „Barcelona“ – Ispanijos krepšinio čempionė! N. Mirotičius tapo finalo serijos MVP

Eurolygos pusfinalyje skaudžiai Madrido „Real“ klubui nusileidusi Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ ekipa, kuriai atstovauja Rokas Jokubaitis, pasiekė saldų revanšą Ispanijos krepšinio čempionate.

Š.Jasikevičius.<br>ZUMAPRESS.com ir Scanpix nuotr.
Š.Jasikevičius.<br>G. Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Jun 20, 2023, 11:52 PM, atnaujinta Jun 21, 2023, 12:27 AM

Antradienį Katalonijos klubas susigrąžino stipriausios šalies krepšinio komandos vardą.

Šaro auklėtiniai Madride vykusiose trečiose finalo serijos iki trijų pergalių rungtynėse 93:82 (20:21, 18:20, 29:25, 26:16) pranoko Madrido „Real“ krepšininkus ir laimėjo seriją „sausu“ rezultatu 3:0.

Kaip jau įprasta šiai serijai, akistata prasidėjo permaininga kova. Mūšyje taškas į tašką pirmojo ketvirčio metu nė vienai iš komandų nepavyko įgyti apčiuopiamo pranašumo, o po pirmųjų dešimties minučių „Barcelona“ pirmavo 21:20.

Antrajame kėlinyje Šaro kariauna suspurdėjo – sėkmingų atakų dėka atitrūko nuo priešininkų ir išsiveržė į priekį šešių taškų pranašumu.

Vis dėlto „Real“ vėl priminė apie save – žaibiškai pasivijo varžovus, persvėrė rezultatą ir į ilgąją pertrauką išėjo ilsėtis pirmaudama 41:38.

Po pertraukos vaizdas nesikeitė – aikštėje tęsėsi bekompromisė abiejų komandų kova.

„Barcelona“ savo pranašumus ėmė demonstruoti ketvirtajame kėlinyje – puolime spindėję svečiai atitrūko nuo priešininkų rekordiniu pranašumu ir įpusėjus ketvirčiui žengė svarų žingsnį čempionų titulo link.

Mačo pabaigoje „Real“ dar bandė kibti priešininkams į atlapus, bet persvarą išlaikiusi Šaro kariauna pergalės nebeatidavė.

„Barcelona“ Ispanijos krepšinio čempionate triumfavo 20-ąjį kartą klubo istorijoje. Tai antrasis titulas nuo tos akimirkos, kai šiai komandai vadovauja Š.Jasikevičius.

Katalonijos klubas čempionų titulą susigrąžino po vienerių metų pertraukos, pernai finale triumfavo Madrido „Real“.

Šaro karjeroje tai jau ketvirtasis Ispanijos krepšinio čempiono titulas. Du trofėjus atstovaudamas tai pačiai komandai jis nuskynė kaip žaidėjas.

Pirmą kartą Ispanijos čempionu savo karjeroje tapęs R.Jokubaitis per 20 minučių įmetė 13 taškų (4/7 dvit., 0/1 trit., 5/6 baud.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 17 naudingumo balų.

Naudingiausiu finalo serijos žaidėju buvo pripažintas Nikola Mirotičius. Realu, kad šio krepšininko „Barcelona“ klube kitą sezoną neliks. Užsienio spaudoje jau anksčiau buvo pranešta, kad jis jau yra sukirtęs rankomis su Milano „Olimpia“ klubu.

„Barcelona“: Janas Vesely 19, Nikola Mirotičius 14, Nicolasas Laprovittola 12, Nikola Kaliničius 10.

„Real“: Walteris Tavaresas 19, Fabienas Causeur 11, Guerschonas Yabusele 10.