Lietuvos kurčiųjų rinktinė geležinės gynybos dėka atsivėrė kelią į pasaulio čempionato finalą

Lietuvos krepšininkai, įveikę Izraelio rinktinę 44:29 (13:2, 8:7, 16:5, 7:15), 6-ajame pasaulio kurčiųjų vyrų krepšinio čempionate, vykstančiame Graikijoje, kovos dėl aukso medalių.

Lietuvos vyrų krepšinio kurčiųjų rinktinė įveikė Izraelį ir pateko į pasaulio čempionato finalą.<br> Č.Kavarzos nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Jun 21, 2023, 7:35 PM, atnaujinta Jun 21, 2023, 7:51 PM

Mūsų rinktinės strategas Rolandas Rakutis kruopšiai kūrė žaidybinį planą pusfinaliui, nes varžovų pergalės prieš JAV (grupėje) ir Graikijos (ketvirtfinalyje) ekipas kalbėjo pačios apie save.

Lietuviai rado veiksmingų priešnuodžių Izraelio komandos presingui – patys parodė varžovams, kokia yra geležinė gynyba.

R. Rakučio kariauna pirmavo nuo pirmosios minutės – 9:0, 19:2, 29:12, 37:14.

Ketvirtajam kėliniui prasidėjus lietuviai pasiekė rekordinį pranašumą – 40:16, 42:16.

Baigiantis susitikimui Lietuvos žaidėjai atleido vadeles, tuo pasinaudoję varžovai sušvelnino skirtumą.

Lietuvių komandoje rezultatyviausiai, kaip ir visose iki šiol vykusiose rungtynėse, kovojo Benas Šimanauskas – 16 taškų. Deivis Gindrūnas ir Laurynas Pumputis surinko po 9 taškus.

„Pergalę lėmė aktyvi, agresyvi gynyba per visas rungtynes. Izraelio rinktinė – tikrai gera komanda.

Matėme, kad ji grupėje įveikė amerikiečius, ketvirtfinalyje įveikė galingą, Eurolygoje žaidžiančio Tel Avivo „Maccabi“ klubo vyriausiojo trenerio asistento Vasilio Geragotellio ugdomą Graikijos rinktinę.

Žinojome, kad bus nelengva, nes varžovai spaus. Taip pat visi Izraelio žaidėjai gerai parengti fiziškai, jie – kibūs, agresyvūs. Vyrai, tai įvertinę, pasiruošė mačui ir iškovojo labai svarbią tiek kurčiųjų bendruomenei, tiek visai Lietuvai pergalę“, – džiaugėsi treneris R. Rakutis.

Finalas vyks birželio 24 d. 19.30 val. Kas bus lietuvių varžovai, bus žinoma po vėlai trečiadienį pasibaigsiančio Ukrainos ir JAV komandų mačo.

Lietuvos vyrų rinktinė pratęsė gražią tradiciją – iš pasaulio čempionato grįš su medaliais. 2007, 2011 ir 2015 metais mūsų krepšininkai iškovojo aukso medalius, prieš ketverius metus – sidabro.