„Crvena Zvezda“ šturmą atlaikę „Partizan“ krepšininkai – Adrijos lygos čempionai

Lemiamą „Crvena Zvezda“ spurtą atlaikęs Belgrado „Partizan“ – Adrijos lygos nugalėtojas. Lemiamame mače 96:85 (30:18, 24:16, 21:34, 21:17) Željko Obradovičiaus krepšininkai dramatiškai nukovė Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipą.

Kevinas Punteris<br> AFP ir Scanpix nuotr.

Jun 22, 2023, 11:03 PM, atnaujinta Jun 22, 2023, 11:08 PM

Paskutiniame Adrijos lygos finalo susitikime į „Štark“ areną sugūžėjo beprotiška minia sirgalių – net 22198. Tai yra rekordinis sirgalių skaičius Adrijos lygos dvikovose.

Čempionų titulą „Partizan“ susigrąžino po 10-ties metų pertraukos.

Pirmąjį kėlinį spurtu 9:2 pradėjo „Partizan“ krepšinikai. Pirmuosius 6 taškus paeiliui pelnė Kevinas Punteris, kuris parodė ekstrą klasę jau nuo pat pirmųjų mačo akimirkų.

Didžiąją ketvirčio dalį „Crvena Zvezda“ buvo arti savo oponentų, tačiau kėlinuko pabaigoje keli sėkmingi „Partizan“ epizodai pakylėjo aikštelės šeimininkus į viršų ir po pirmųjų 10 minučių 30:18 pirmavo Ž.Obradovičiaus auklėtiniai.

Antrajame ketvirtyje „Partizan“ įjungė dar aukštesnę pavarą ir nuvažiavo į priekį.

Kone visą kėlinį pirmavę juodai-balti antroje antrojo ketvirčio pusėje susikrovė dvidešimties taškų skirtumą, kurį išsaugojo iki pat ilgosios pertraukos (54:34).

Trečiajame kėlinyje atsibudo „Crvena Zvezda“.

Viso ketvirčio metu raudonieji po truputį kopė į kalną ir mažino varžovų pranašumą, o galop Facundo Campazzo tritaškis kėlinio pabaigoje sumažino „Partizan“ pranašumą iki 7 taškų, kas lėmė, jog ketvirtasis kėlinys krepšinio sirgalių laukė ypač įdomus (75:68).

Ketvirtasis kėlinys buvo išskirtinis. Visą mačą matėme, kokį puolimo uraganą demonstravo „Partizan“, o trečiajame kėlinyje tą patį darbė ir „Crvena Zvezda“, tačiau lemiamas ketvirtis prasidėjo nuo gynybos.

Likus keturioms ketvirtojo kėlinio minutėms po Nemanja Nedovičiaus taškų kėlinio rezultatas buvo 4:7, kai tuo tarpu iki ketvirtojo kėlinio abi komandos atskiruose kėliniuose buvo įmetusios po 30 taškų.

Visgi mačo pabaigoje „Partizan“ atlaikė „Crvena Zvezda“ šturmą ir lemiamame mače 96:85 iškovojo Adrijos lygos čempionų titulą.

„Partizan“: Kevinas Punteris 32 (8/11 dvit., 3/6 trit., 7/8 baud.), Zachas LeDay 15, Jamesas Nunally 12, Dante Exumas (5 rez. perd.) ir Mathiasas Lessortas (8 atk. kam., 8 išpr. pr. ir 20 naud. bal.) po 10.

„Crvena Zvezda“: Ognjenas Dobričius 18 (5 atk. kam.), Nemanja Nedovičius 12, Facundo Campazzo 10 (8 rez. perd., 5 per. kam.).