Pritrūko Fortūnos: pralaimėjusios vokietėms Lietuvos aštuoniolikmetės kausis dėl išlikimo A divizione

Lietuvos merginų U18 rinktinė Turkijoje vykstančiame Europos čempionate kovos dėl išlikimo A divizione.

Sintija Aukštikalnytė<br>FIBA

Jul 6, 2023, 11:26 PM

Gyčio Krugelevičiaus auklėtinės mače dėl 9–16 vietų tik po dramatiškos kovos 72:73 (19:24, 13:15, 24:21, 16:13) pralaimėjo prieš Vokietijos rinktinę ir prarado galimybes užimti aukštesnę nei 12-ą vietą.

Nors šįkart lietuvėms startas susiklostė kur kas sėkmingiau nei visuose mačuose iki tol, po pirmojo kėlinio mūsiškės atsiliko 19:24. Po apylygio antrojo ketvirčio deficitas dar kiek paaugo – 32:39.

Po pertraukos vokietės greitai dar labiau pagilino lietuvių duobę – 32:45. Tačiau po spurto 11:0 ir dar kelių sėkmingų minučių Lietuva jau išsiveržė į priekį – 50:47. Visgi lemiamą kėlinį teko pasitikti būnant besivejančiųjų vaidmenyje – 56:60.

Ketvirtajame kėlinyje ant parketo užvirė nuožmi kova, tačiau likus 2 minutėms vokietės truktelėjo į priekį ir lietuvės atsiliko 66:73. Tai nepalaužė mūsiškių, nes jau netrukus komandas skyrė tik taškas – 72:73. Nuo varžovių išpuolio apsigynusios lietuvės lemiamai atakai turėjo 21 sekundę. Karinos Budajevos metimas skriejo pro šalį ir pergalę šventė priešininkės.

Lietuvos rinktinę į priekį vėl vedė puolime siautėjusi komandos lyderė Sintija Aukštikalnytė. Per 39 minutes ant parketo ji pasižymėjo 28 taškais (10/18 dvit., 8/9 baud.), 9 atkovotais kamuoliais ir 25 naudingumo balais.

Po dviejų dienų, šeštadienį, mūsiškės stos į žūtbūtinę akistatą su Čekijos rinktine. Pralaimėjimas šiame mače reikštų iškritimą į B divizioną, o pergalė šio klausimo sprendimąsi nukeltų į sekmadienį, kuomet lauktų lemiamas susitikimas dėl 13-osios vietos. 14-pozicija taip pat kainuotų vietą A divizione.

Tiesioginė mačo transliacija – nuo 16.30 val. FIBA „YouTube“ kanale.

Lietuva: Sintija Aukštikalnytė 28, Karina Budajeva 12, Miglė Kisarauskaitė 10, Austėja Babraitis ir Eva Pernavaitė po 7.

Vokietija: Annika Soltau 24, Marianna Byvatov 11, Mailien Rolf 9, Joanna Scheu 8, Naima Fox ir Helena Englisch po 6.