17 taškų pranašumą iššvaistę Lietuvos dvidešimtmečiai krito prieš Belgijos rinktinę

Ketvirtadienį Graikijoje vykstančiame Europos krepšinio U20 čempionato ketvirtfinalyje Lietuvos krepšininkai 71:77 (24:21, 26:12, 9:20, 12:24) nusileido Belgijos rinktinei.

Lietuva – Belgija<br> FIBA nuotr
Daugiau nuotraukų (4)

2023-07-13 15:44, atnaujinta 2023-07-13 17:52

Pirmajame kėlinyje lietuviams nepavyko surengti sėkmingesnės atkarpos ir atitrūkti didesniu skirtumu nuo varžovų. Visgi po pirmųjų dešimties minučių mūsiškiai pirmavo 24:21.

Antrojo kėlinio pradžia buvo tiesiog nuostabi. Sužaidus 3 minutes po Tito Sargiūno tritaškio Lietuvos rinktinė pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą 33:23.

Kėlinio pabaiga lietuviams buvo dar geresnė. V.Pliaugos auklėtiniai pelnė 10 taškų be atsako ir ilgąją pertrauką pasitiko pirmaudami 50:33.

Deja pratęsti sėkmingo žaidimo nepavyko. Po pertraukos Belgijos krepšininkams galiausiai pavyko uždaryti lietuvių puolimą ir per kėlinį praleidę vos 9 taškus sumažino atsilikimą iki 6 taškų (53:59) ir kovą perkėlė į lemiamą ketvirtį.

Ketvirtajame kėlinyje belgai ir toliau lipo ant kulnų, o likus žaisti penkias minutes po Maxime‘o Bilolo Katuala dvitaškio iš lietuvių pranašumo liko vos 2 taškai – 66:64.

Svarbiausiu momentu ir toliau sėkmė lydėjo Belgijos krepšininkus. Lietuvių metimai skriejo pro šalį, o likus rungtyniauti kiek mažiau nei 2 minutes belgai įgijo 4 taškų pranašumą 72:68, o Seanui Poudet pataikius dvitaškį varžovai į paskutinę minutę žengė su 6 taškų persvara.

Dovydas Butka pataikęs tritaškį dar suteikė vilties lietuviams, tačiau išsigelbėti jau nebepavyko.

Lietuvos rinktinės krepšininkai iš paskutinių 16 metimų sugebėjo pataikyti vos 2.

Lietuva: Liutauras Lelevičius 21, Motiejus Krivas 14, Titas Sargiūnas 11.

Belgija: Thijsas De Ridderis 16, Siebe'as Ledegenas 15, Xanderis Pintelonas ir Seanas Poudet po 12.

Vytauto Pliaugos auklėtiniai čempionate laimėjo 4 rungtynes iš tiek pat galimų.

Grupėje lietuviai įveikė kroatus (86:67), graikus (80:62), lenkus (73:68), o aštuntfinalyje 70:51 nugalėjo slovėnus.

Belgijos rinktinė grupių etape įveikė Italiją (72:64) ir Izraelį (70:54), tačiau nusileido Turkijai (67:70). Aštuntfinalio etape Belgijos krepšininkai 80:65 įveikė estus.

Kovoje dėl 5-8 vietų lietuviai susitiks su Vokietijos krepšininkais, kurie ketvirtfinalyje 64:75 nusileido Izraelio rinktinei.