Justės Jocytės vedamos Lietuvos devyniolikmėtes pasaulio čempionato starte nušlavė braziles

Lietuvos devyniolikmečių merginų rinktinė (1/0) galingai startavo Ispanijoje prasidėjusiame pasaulio čempionate.

Justė Jocytė<br> FIBA nuotr.
 Rusnė Augustinaitė<br> FIBA nuotr.
 Atsarginių žaidėjų suolelis<br> FIBA nuotr.
 Justė Jocytė ir Gerda Raulušaitytė<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Jul 15, 2023, 12:40 PM, atnaujinta Jul 15, 2023, 3:35 PM

Viliaus Stanišausko treniruojamos merginos turnyro starte 71:45 (21:2, 17:21, 16:12, 17:10) nepasigailėjo Brazilijos rinktinės (0/1) ir neužtruko pirmosios pergalės paieškose.

Europos čempionės nuo priešininkių atsiplėšė dar pačioje mačo pradžioje, kuomet per pirmąjį ketvirtį praleido tik du taškus. Per likusį laiką brazilėms nepavyko grėsmingai priartėti, o V.Stanišauskas minučių ant parketo galėjo suteikti visoms dvylikai savo žaidėjų.

Į pirmąjį laimėjimą komandą atvedė Justė Jocytė. Rinktinės kapitonė prie 21 taško pridėjo 9 atkovotus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 28 naudingumo balus, o jos +/– rodiklis siekė net +35 taškus.

12 taškų pridėjo Rusnė Augustinaitė. Arti dvigubo dublio buvo Neda Pliatkutė – 10 taškų, 9 atkovoti kamuoliai ir 14 naudingumo balų. 10 taškų pelnė ir neseniai su aštuoniolikmečių rinktine dar žaidusi Sintija Aukštikalnytė.

Antroji dvikova C grupėje mūsiškių laukia jau sekmadienį, kuomet 15.45 val. prasidės mačas su italėmis (0/1). Tiesioginė rungtynių transliacija – FIBA „YouTube“ kanale.

Lietuvės turnyro atidarymo mače sužaidė nuostabų pirmąjį kėlinį – vienintelius du taškus praleido prabėgus minutei, o pačios greitai nurūko į priekį ir jau pradėjo triuškinti braziles (21:2). Antrasis ketvirtis kiek sėkmingesnis buvo jau varžovėms, tačiau jos iki pertraukos priartėjo tik nežymiai – 38:23.

Per trečiajį kėlinį lietuvės vėl kiek padidino savo pranašumą (54:35), o galiausiai per paskutiniąsias dešimt minučių sutvarkė formalumus ir šventė abejonių nekeliančią pirmąją pergalę.