Dvi iš eilės: komandiniu darbu itales įveikusios Lietuvos devyniolikmetės išlieka nepralaimėjusios pasaulio čempionate

Lietuvos U19 merginų rinktinė (2/0) išlieka nepralaimėjusi pasaulio čempionate. Viliaus Stanišausko auklėtinės antrajame mače 84:66 (21:22, 19:14, 20:17, 24:13) pranoko Italijos rinktinę (0/2) ir užsitikrino mažiausiai antrą vietą C grupėje.

Justė Jocyt4<br>FIBA nuotr.
 Rusnė Augustinaitė ir atsarginis Lietuvos devyniolikmečių merginų rinktinės suolelis<br>FIBA nuotr.
 Vilius Stanišauskas<br> FIBA nuotr.
 Ugnė Sirtautaitė<br> FIBA nuotr.
 Rusnė Augustinaitė<br> FIBA nuotr.
 Kova dėl atšokusio kamuolio (Gerda Raulušaitytė #8, Gabrielė Sederevičiūtė #7)<br>FIBA nuotr.
 Lietuvos merginų U19 rinktinė<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

ltu.basketball

Jul 16, 2023, 3:20 PM, atnaujinta Jul 16, 2023, 5:31 PM

Grupės nugalėtojų klausimas spręsis antradienį. 15.15 val. lietuvių lauks akistata su taip pat nepralaimėjusia Japonija (2/0). Mačą laimėjusi komanda užims pirmąją vietą grupėje, o pralaimėtojos liks antros.

Tiesioginė rungtynių transliacija – FIBA „YouTube“ kanale.

Susitikimo su italėmis pirmajame ketvirtyje komandos kovėsi taškas į tašką, o po dešimties minučių lietuvės turėjo minimalų deficitą – 21:22. Antrajame kėlinyje mūsiškės ilgą laiką vijosi varžoves, tačiau prieš pertrauką sugebėjo išsiveržti į priekį – 40:36.

Per trečiąjį kėlinį Lietuvos krepšininkės dar nežymiai padidino persvarą – 60:53. Paskutinysis ketvirtis prasidėjo vieną po kito tikslius tritaškius leidusioms lietuvėms keliskart pasiekiant dviženklį pranašumą, kurio italėms panaikinti jau nepavyko.

Svariausiai taškais prie pergalės prisidėjo Viltė Andrunavičiūtė, pelniusi 17 taškų (5/13 trit.). Aukštaūgių duetas – Gerda Raulušaitytė ir Ugnė Sirtautaitė – užfiksavo dvigubus dublius: atitinkamai 13 tšk., 14 atk. kam., 25 naud. bal. ir 14 tšk., 10 atk. kam., 19 naud. bal.

14 taškų pridėjo Rusnė Augustinaitė, 13 – Neda Pliatkutė.