J. Jocytės siautulio paskutinėmis akimirkomis neužteko: Lietuvos devyniolikmetės pasaulio čempionate krito prieš japones

Lietuvos U19 merginų rinktinė (2/1) pasaulio čempionato grupės etapą baigė pirmuoju pralaimėjimu. Viliaus Stanišausko kariauna dramatiškame mače dėl grupės nugalėtojų vardo 78:80 (13:16, 28:28, 17:21, 20:15) turėjo pripažinti Japonijos krepšinininkių (3/0) pranašumą.

Jul 18, 2023, 2:48 PM, atnaujinta Jul 18, 2023, 5:01 PM

Antrajame kėlinyje lietuvės dar pirmavo dviženkliu skirtumu, tačiau japonės aštuonių minučių atkarpą laimėjo 34:9 ir nutolo pačios. Vis tik mūsiškės nepasidavė ir išlygino rezultatą likus pusei minutės. Visgi tuomet japonės pelnė du taškus, o lietuvių paskutinis metimas nepasiekė tikslo.

Abi komandos demonstravo puikų pataikymą iš toli. Lietuvės realizavo 9 metimus iš 18 (50 proc.), o japonės – 11 iš 25 (44 proc.).

Jau trečiadienį Lietuvos rinktinė aštunfinalyje kausis su D grupėje trečiąją vietą užėmusiomis Egipto (1/2) krepšininkėmis. Tiesioginė mačo transliacija – FIBA „YouTube“ kanale.

Nors lietuvės mače startavo sėkmingiau (9:2), pirmojo ketvirčio pabaigoje teko į priekį užleisti varžoves (13:16). Antrasis ketvirtis pasižymėjo didžiuliu rezultatyvumu – abi komandos pelnė po 28 taškus. Iš pradžių į priekį išsiveržė ir dviženklę persvarą susikrovė mūsiškės (32:20), tačiau likusią kėlinio dalį 24:9 laimėjusios japonės privertė Lietuvos krepšininkes į rūbinę išeiti atsiliekant 41:44.

Iškart po pertraukos per kelias minutes priešininkės dar labiau pagilino lietuvių duobę (41:54). Visgi atsilikimas prieš lemiamas dešimt minučių sulig paskutinėmis trečiojo ketvirčio sekundėmis aptirpo iki 58:65.

Likus kiek daugiau nei minutei, po Justės Jocytės baudų komandas skyrė tik du taškai – 76:78. Netrukus kapitonė tokiu pačiu būdu išlygino rezultatą – 78:78. Kitoje aikštės pusėje dvitaškiu pasižymėjo Nanami Tsuno (78:80), o lietuvių išpuoliui liko mažiau nei 12 sekundžių. J.Jocytės metimas skriejo pro šalį ir laimėjimu džiaugėsi japonės.

Daugiausiai žalos Japonijai padarė 5 tritaškiais pasižymėjusi Viltė Andrunavičiūtė. Iš viso jos sąskaitoje – 25 taškai ir 28 naudingumo balai. J.Jocytė pridėjo 18 taškų, po 6 rezultatyvius perdavimus ir atkovotus kamuolius bei surinko 19 naudingumo balų.