Medalių link: Egiptą nušlavusios Lietuvos 19-metės – tarp aštuonių stipriausių pasaulio rinktinių

Lietuvos devyniolikmečių merginų rinktinė – tarp aštuonių geriausių pasaulyje. Viliaus Stanišausko auklėtinės planetos pirmenybių aštunfinalyje 86:64 (18:24, 22:13, 28:13, 18:14) parbloškė Egipto rinktinę ir užsitikrino vietą turnyro ketvirtfinalyje.

Lietuvos merginų devyniolikmečių rinktinės lyderė Justė Jocytė.<br>FIBA nuotr.
Rungtynių akimirka.<br>FIBA nuotr.
Justė Jocytė<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Jul 19, 2023, 1:14 PM, atnaujinta Jul 19, 2023, 3:14 PM

Du kėlinius, po kurių atotrūkis buvo trapus (40:37), vargusios lietuvės nuo priešininkių atsiplėšė po ilgosios pertraukos. Paskutiniąsias dešimt minučių Lietuvos krepšininkės pasitiko jau užtikrintai pirmaudamos (68:50), o šią persvarą per likusį laiką tik padidino.

Ketvirtfinalyje, kuris vyks penktadienį, mūsiškės susitiks su trečiadienį 21.45 val. žaisiančios Ispanijos ir Taivano poros nugalėtojomis. Būtent prieš ispanes Lietuvos U18 merginų rinktinė pernai triumfavo Europos čempionato finale. Tiesiogiai dvikovą transliuos FIBA „YouTube“ kanalas.

Aštunfinalyje lietuvės startavo kiek sėkmingiau, tačiau po atkarpos 0:10 teko vytis varžoves, kurios po pirmojo ketvirčio pirmavo 24:18. Antrasis kėlinys buvo kur kas sėkmingesnis – iš pradžių mūsiškės išlygino rezultatą (27:27), o vėliau ir išsiveržė į priekį (40:32). Tiesa, prieš pertrauką egiptietės aptirpdė lietuvių pranašumą iki kelių taškų – 40:37.

Trečiasis kėlinys tapo mačo lūžiu – lietuvės atsiplėšė nuo Egipto rinktinės, o prie to svariai prisidėjo net keli Viltės Andrunavičiūtės tolimi metimai. Likus paskutiniajam ketvirčiui, švieslentėje degė užtikrintą pranašumą rodantys skaičiai – 68:50. Ketvirtasis kėlinys tapo formalumu: lietuvės ėmė triuškinti varžoves ir galiausiai šventė abejonių nekeliančią pergalę.

Naudingiausia ir rezultatyviausia šįkart buvo Ugnė Sirtautaitė, prie 19 taškų pridėjusi 6 atkovotus kamuolius, 2 blokus ir surinkusi 25 naudingumo balus. Tritaškių gausa vėl pasižymėjo V. Andrunavičiūtė, realizavusi net 5 tritaškius iš 8 ir pelniusi 18 taškų. Tai – jau trečiosios rungtynės iš eilės, kuomet snaiperė įmeta po 5 tolimus metimus.

Itin naudinga buvo ir Gerda Raulušaitytė (11 tšk., 7 atk. kam., 4 rez. perd. ir 19 naud. bal.). 13 taškų pridėjo Rusnė Augustinaitė, 12 taškų ir 17 naudingumo balų – Sintija Aukštikalnytė.

Lietuva: Ugnė Sirtautaitė 19, Viltė Andrunavičiūtė 18, Rusnė Augustinaitė 13, Sintija Aukštikalnytė 12, Gerda Raulušaitytė 11.

Egiptas: Jana Elalfy 28, Jana Sallman 9, Tamara Ibrahim 7, Salma Mostafa Hassan 6.

Primename, kad grupių etape 17-metės Justės Jocytės į priekį vedamos lietuvės laimėjo dvejas iš trejų žaistų rungtynių.

Lietuvos krepšininkės 71:45 sutriuškino Braziliją bei 84:66 nugalėjo Italiją, tačiau 78:80 nusileido Japonijai ir savo pogrupyje užėmė antrąją vietą.