Medalių svajonės dužo į šipulius: puolime strigusios Lietuvos 19-metės neprilygo ispanėms

Lietuvos devyniolikmečių merginų rinktinei nepavyko prasimušti į geriausiųjų ketvertuką Ispanijoje vykstančiame pasaulio čempionate.

Rungtynių akimirka.<br>FIBA nuotr.
Lietuvos merginų devyniolikmečių rinktinės lyderė Justė Jocytė.<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

2023-07-21 21:23, atnaujinta 2023-07-21 23:51

Viliaus Stanišausko auklėtinės turnyro ketvirtfinalyje 49:67 (7:19, 13:16, 13:16, 16:16) krito prieš šeimininkes ispanes ir baigė kovą dėl planetos pirmenybių medalių.

Lietuvės besivejančiųjų vaidmenyje atsidūrė dar pirmosiomis mačo minutėmis. Varžovės tvirtai kontroliavo rungtynių eigą ir neleido mūsiškėms grėsmingai priartėti. Ketvirtajame kėlinyje atsilikimas buvo sumažėjęs iki 10 taškų (45:55), tačiau, kaip parodė rungtynių pabaiga, tai buvo viskas.

Koją kišo fatališkai nekritę tolimi metimai, kurių pavyko realizuoti vos 2 iš 19 (11 proc.), pirmasis tritaškis tikslą pasiekė prasidėjus lemiamam kėliniui.

Ispanijos krepšininkės pasiekė revanšą prieš lietuves už pernai Europos aštuoniolikmečių čempionato finale patirtą nesėkmę – tąkart 78:75 pranašesnės buvo mūsiškės.

Likusias dvi čempionato dienas lietuvės kovos dėl 5-osios vietos. Jau šeštadienį laukia akistata su Malio krepšininkėmis, o sekmadienį – dvikova su japonėmis arba čekėmis.

Ketvirtfinalio starte Lietuvos atstovėms sunkiai sekėsi rinkti taškus, o tuo pasinaudojusios priešininkės po pirmojo ketvirčio jau turėjo susikrovusios dviženklę persvarą – 19:7. Antrajame kėlinyje lietuvės stabilizavo situaciją, tačiau prieš pertrauką deficitas dar kiek paaugo – 20:35.

Trečiajame ketvirtyje skirtumas ir toliau išliko panašus, bet lemiamas dešimt minučių mūsiškės pasitiko būdamos gilioje duobėje – 33:51. Sėkminga ketvirtojo kėlinio pradžia ir pirmieji tolimi metimai atgaivino viltis (45:55). Visgi susitikimo pabaigoje ispanės įtvirtino savo pranašumą ir šventė patekimą į pusfinalį.

Europos čempionių gretose išsiskyrė Gerda Raulušaitytė, kurios sąskaitoje – 14 taškų, 9 atkovoti kamuoliai ir 19 naudingumo balų. 17 minučių ant parketo praleidusi Justė Jocytė pasižymėjo 11 taškų.

Lietuva: Gerda Raulušaitytė 14, Justė Jocytė 11, Viltė Andrunavičiūtė 8, Ugnė Sirtautaitė 6.

Ispanija: Iyana Martin Carrion 18, Awa Fam ir Carla Brito po 12, Elena Buenavida 10.