Dinamiško dueto vedama Lietuvos šešiolikmečių rinktinė Europos čempionato starte paguldė prancūzus

Savo kelią Šiaurės Makedonijos sostinėje Skopjė startavusiame U16 Europos vaikinų čempionate pergale pradėjo titulą ginanti Lietuvos šešiolikmečių rinktinė (1/0).

Dovydas Buika<br> FIBA nuotr.
 Dominykas Daubaris<br> FIBA nuotr.
 Atsarginių žaidėjų suolelis<br> FIBA nuotr.
 Tomas Urbelionis<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Aug 5, 2023, 9:09 PM, atnaujinta Aug 6, 2023, 12:11 AM

Tomo Urbelionio auklėtiniai rezultatyviame turnyro atidarymo mače 102:94 (23:25, 24:28, 25:17, 30:24) parklupdė Prancūzijos rinktinę (0/1).

Didžiąją dalį rungtynių nė vienai komandai nepavyko susikurti saugios persvaros, tačiau trečiojo kėlinio pabaigoje lietuviai perėmė iniciatyvą ir, kur kas šaltakraujiškiau sužaidę paskutiniąsias minutes, šventė pirmąją pergalę.

Lietuvos rinktinėje individualiais pasirodymais išsiskyrė lyderių kvartetas. Dovydas Buika pelnė 27 taškus ir surinko tiek pat naudingumo balų. Dominykas Daubaris savo ruožtu pasižymėjo 21 tašku ir 20 naudingumo balų, o universaliai rungtyniavęs ir su 5 rezultatyviais perdavimais pagal šį rodiklį komandoje pirmavęs vidurio puolėjas Artūras Butajevas užfiksavo dvigubą dublį – prie 11 taškų pridėjo 13 atkovotų kamuolių ir surinko 26 naudingumo balų. Svarbius tritaškius realizavęs Ernas Pakamanis aikštelę paliko savo sąskaitoje turėdamas 14 taškų.

Laiko ilsėtis nėra – šeštadienį 17.00 val. lietuviai stos į kovą su Belgijos rinktine (0/1). Tiesioginė dvikovos transliacija – FIBA „YouTube“ kanale.

Nors lietuviai startavo kiek sėkmingiau ir pirmavo 9 taškais (19:10), prancūzai žaibiškai panaikino savo deficitą ir po pirmojo ketvirčio mūsiškiai atsiliko 23:25. Antrajame kėlinyje jau Lietuvos atstovai paleido oponentus 9 taškais į priekį (40:49), o pirmoji rungtynių dalis baigėsi rezultatu 47:53.

Sėkmingiau trečiąjį ketvirtį sužaidę lietuviai prieš lemiamas dešimt minučių jau buvo priekyje – 72:70. Likus kelioms minutėms komandas dar teskyrė keli taškai, tačiau galiausiai mūsiškiai nurūko į priekį dviženkliu skirtumu ir užtikrintai finišuodami pasiekė pirmąjį laimėjimą.

Lietuva: Dovydas Buika 27, Dominykas Daubaris 21, Ernas Pakamanis 14, Artūras Butajevas 11, Rokas Norutis 7, Erikas Sirgedas, Kajus Mikalauskas ir Ignas Urbonas po 6.

Prancūzija: Hugo Yimga 21, Akramas Naji 19, Yannis Allardas 13, Nathanas Solimanas 11, Jonas Boulefaa ir Jahelis Trefle po 8.