Bangavę Lietuvos šešiolikmečiai Europos čempionate susitvarkė su belgais ir priartėjo prie pirmosios vietos grupėje

Antrą pergalę iš eilės Europos šešiolikmečių vaikinų čempionate iškovojo Lietuvos rinktinė (2/0). Tomo Urbelionio treniruojami vaikinai antrajame B grupės mače 73:48 (20:14, 25:14, 11:10, 17:10) užtikrintai pranoko Belgijos rinktinę (0/2).

Artūras Butajevas<br> FIBA nuotr.
 Erikas Sirgedas<br> FIBA nuotr.
 Dominykas Daubaris<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Aug 6, 2023, 4:25 PM, atnaujinta Aug 6, 2023, 6:55 PM

Šįkart lietuviai nuo varžovų atitrūko pirmojo ketvirčio pabaigoje, kuomet pelnė 10 taškų be atsako (24:14). Po dviejų kėlinių persvara buvo tvirta – 45:28. Po pertraukos puolime ėmė strigti abi ekipos, tačiau atstumas tarp komandų išliko panašus ir po finalinės sirenos mūsiškiai galėjo džiaugtis antrąją pergale.

Lietuviai šįkart triuškinamai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 46:25, o 13 puolime atkovotų kamuolių virto 19 taškų antraisiais šansais. Kojos nepakišo ir 21 padaryta klaida. Pagal atsarginių žaidėjų pelnytus taškus belgai buvo pranokti daugiau nei dvigubai – 43:21.

Naudingiausiai rungtyniavo aukštaūgių duetas. Ainardas Misius pelnė 15 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir surinko 24 naudingumo balus, o Artūras Butajevas savo ruožtu prie 12 taškų pridėjo 9 atkovotus kamuolius ir surinko 17 naudingumo balų.

Grupės etapą lietuviai užbaigs pirmadienį 19.30 val. prasidėsiančiu mūšiu su čempionato šeimininke Šiaurės Makedonija. Pergalės atveju lietuviai B grupėje finišuotų pirmi. Rungtynes tiesiogiai transliuos FIBA „YouTube“ kanale.

Lietuva: Ainardas Misius 15, Artūras Butajevas 12, Ignas Urbonas 9, Kajus Mikalauskas 8, Erikas Sirgedas 7.

Belgija: Theo Sourinas 15, Diego Minucci 8, Jaydenas Hodge’as 7, Leonas de Molis 6.