Pasaulio čempionato starte Italija drebėdama ir netaikliai mesdama tritaškius vos ne vos palaužė Angolą

Startavusiame rugpjūčio 25-ąją pasaulio krepšinio čempionate pirmąją dieną A grupėje anksčiausiai žaisti pradėjo Angolos ir Italijos rinktinės. nors italai buvo laikomi mačo favoritais, jie beveik visus keturis kėlinius kankinosi su afrikiečiais ir pranašumą susikrovė likus kovoti tik 3 minutes: europiečiai pergalę šventė 81:67 (23:17, 20:23, 18:17, 20:10).

Italijos ir Angolos rinktinių mačas.<br> FIBA nuotr.
 Italijos krepšinio rinktinė.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Aug 25, 2023, 10:15 AM, atnaujinta Aug 25, 2023, 1:16 PM

Angola mačo pradžioje nustebino Europos ekipą ir pirmavo 11:6. Tačiau po šalto dušo atsipeikėję italai antrojo ketvirčio pradžioje jau pirmavo 23:17.

Tačiau tai nereiškė, kad Afrikos rinktinė būtų pasidavusi: ji lipo varžovams ant kulnų ir visą trečiąjį kėlinį Italija turėjo vos kelių taškų pranašumą – 54:52, o vienu metu Angola ir buvo išlyginusi rezultatą 57:57.

Tik lemiamame kėlinyje likus grumtis 4 min. italai sugebėjo susikrauti bet šiokią tokią persvarą – 69:62 ir siekė ją išlaikyti bei sugebėjo jį net padidinti.

Šiame mače italai metė net 31 tritaškį, tačiau realizavo pataikė vos 5 ir tai buvo 16 proc. taiklumas.

Ryškiausiai nugalėtojų gretose žaidė Simone Fontecchio, kuris per 27 minutes surinko 19 taškų (7/8 dvit., 1/6 trit., 2/2 baud.), 5 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus.

Buvęs žalgirietis Achille Polonara per 19 minučių pelnė 7 taškus (0/1 dvit., 0/3 trit., 7/8 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Italija: Simone Fotnecchio 19, Stefano Tonutas 18, Giampaolo Ricci 12, Nicolo Melli ir Achille Polonara po 7.

Angola: Childe'as Dundao 19, Bruno Fernando 13, Gersonas Concalvesas 7.

Angolos ir italų komandos buvo susitikusios 2019 čempionate ir tuomet europiečiai laimėjo 92:61. Dar vieną kartą šios rinktinės kovojo 1990-siais ir tada Italija susitvarkė su Afrikos čempionais 86:78.

A grupėje be šių komandų grupėje Maniloje kovoja šeimininkai Filipinai bei Dominikos Respublika.