L. Dončičiaus vedama Slovėnija įveikė Sakartvelo krepšininkus

Pasaulio krepšinio čempionate Luka Dončičiaus vedama Slovėnijos rinktinė 88:67 (16:17, 29:16, 18:17, 25:17) nugalėjo Sakartvelo krepšininkus ir atsidūrė per žingsnį nuo vietos kitame etape.

Slovėnija – Sakartvelas<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (14)

Aug 28, 2023, 2:21 PM, atnaujinta Aug 28, 2023, 4:31 PM

Svarbiausias rungtynėse tapo antrasis kėlinys. Slovėnijos krepšininkai kėlinuką laimėjo net 13 taškų skirtumu (29:16), tačiau bene svarbiausiu faktoriumi tapo atkarpa, kuomet L.Dončičius ilsėjosi.

„Dallas Mavericks“ žvaigždė ant suoliuko atsisėdo slovėnams pirmaujant 29:28, o į aikštelę grįžo jo komandai turint jau 8 taškų persvarą – 40:32.

Antroje rungtynių pusėje Slovėnijos krepšininkai tik dar labiau įtvirtino savo pranašumą ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Visgi neabejotinu pergalės kalviu buvo būtent L.Dončičius. Gynėjas per 31 minutę pelnė 34 taškus (6/11 dvit., 3/9 trit., 13/17 baud.), atkovojo 10 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 36 naudingumo balus.

Slovėnija: Luka Dončičius 34, Klemenas Prepeličius 15, Zoranas Dragičius 12.

Sakartvelas: Alexanderis Mamukelašvilis 21, Kakhaberas Jintcharadze 12, Tornike Šengelija 9.

Pirmajame F grupės ture slovėnai 100:85 pranoko Venesuelą. Tąsyk L.Dončičius prie pergalės prisidėjo įmesdamas net 37 taškus, atkovodamas 7 kamuolius ir atlikdamas 6 rezultatyvius perdavimus.

Tuo metu Sakartvelo rinktinė 85:60 sutriuškino Žaliojo Kyšulio salas.

Kiek anksčiau pirmadienį vykusiose rungtynėse Žaliasis Kyšulys įsirašė savo pirmąją pergalę pirmenybėse, kai 71:75 pranoko Venesuelą.

Slovėnai į kitą etapą nepatektų tik tuo atveju, jeigu netikėtai triuškinančiu skirtumu pralaimėtu Žaliojo Kyšulio salų rinktinei, o Sakartvelas susitvarkytų su Venesuela.