16 taškų pranašumą išbarsčiusi Serbija liko be pergalės – dramatišką kovą laimėjo italai

Be pralaimėjimų pirmąjį grupių etapą užbaigusi ir varžovus šlavusi Serbijos rinktinė pirmą kartą nuleido galvas – serbai po dramatiškos kovos pasaulio krepšinio čempionato antrojo etapo starte turėjo pripažinti Italijos pranašumą.

Serbija – Italija<br>FIBA nuotr.
Serbija kovoja su Italijos krepšininkais.<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Sep 1, 2023, 10:45 AM, atnaujinta Sep 1, 2023, 1:12 PM

Serbai nusileido italams 76:78 (19:23, 23:17, 20:19, 14:19).

Sėkmingiau rungtynes pradėjusi Italijos krepšinio rinktinė pasižymėjo geru žaidimu puolime – italai žaibiškai atitrūko nuo varžovų ir įgijo dviženklį pranašumą 20:10.

Antrojo ketvirčio pradžioje sekė sėkmingesnė Serbijos atkarpa – Svetislavo Pešičiaus auklėtiniai spurtavo 10:2 ir persvėrė rezultatą.

Persvarą išbarstę italai nepasimetė – stabilizavo padėtį, o po dviejų kėlinių Serbija pirmavo vos dviejų taškų pranašumu – 42:40.

Po pertraukos serbai vėl priminė apie save – įspūdinga atkarpa leido jiems pabėgti net 16 taškų pranašumu – 60:44.

Skaudų smūgį sugėrusi Italija neketino kapituliuoti – galingai užbaigė ketvirtį, o po trijų kėlinių iš visos Serbijos persvaros liko trys taškai – 62:59.

Ketvirtajame kėlinyje užvirė tikras nervų karas – įpusėjus ketvirčiui Italija turėjo penkių taškų pranašumą (72:67), o komandos ėmė keistis rezultatyviomis atakomis.

Prasidėjus paskutinėms ketvirtojo kėlinio minutėms serbams vis labiau ėmė drebėti rankos – ne tik tolimi, bet ir baudų metimai skriejo pro šalį, o trapų pranašumą išsaugojusi Italija šventė trečiąją pergalę pasaulio čempionate.

Italija Serbijai yra tapusi tikru prakeiksmu – praėjusių metų Europos krepšinio čempionato aštuntfinalyje būtent italai užbaigė serbų žygį medalių link.

Pirmajame grupių etape serbai iškovojo tris pergales iš tiek pat galimų.

Svetislavo Pešičiaus auklėtiniai 105:63 nušlavė Kiniją, 94:77 pranoko Puerto Riką ir 115:83 nepaliko vilčių Pietų Sudanui.

Tuo metu Italija į antrąjį etapą žengė turėdama dvi pergales ir vieną pralaimėjimą.

Italai 81:67 nugalėjo Angolą, 90:83 įveikė Filipinus, tačiau 82:87 nusileido Dominikos Respublikai.

I pogrupyje taip pat kovojančios Dominikos Respublikos ir Puerto Riko rinktinės tarpusavyje kovos 15 val. Lietuvos laiku.

Serbija: Bogdanas Bogdanovičius 18, Ognjenas Dobričius 15, Nikola Milutinovas 14.

Italija: Simone Fontecchio 30, Marco Spissu 14, Luigi Datome 10.