Rinktinė grįžo į pasaulio krepšinio elitą: M. Kuzminskas neslėpė šypsenos ir juokėsi iš savo emocijų Specialiai lrytas.lt, Manila

Mindaugas Kuzminskas yra vienas kuklesnių Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjų, tačiau net ir 33-erių veterano emocijos penktadienį veržėsi per kraštus. Kazio Maksvyčio auklėtiniai iškovojo ketvirtąją pergalę pasaulio čempionate ir savo rankose jau turi bilietą į ketvirtfinalį.

M. Kuzminskas.<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Specialiai lrytas.lt, Manila

Sep 1, 2023, 8:10 PM

Lietuviai J grupėje įveikė graikus (92:67), tačiau rungtynių rezultatas neatspindi to, kas vyko aikštėje. Mūsiškiams net du kėlinius (39:43) teko vytis varžovus, kurie baudė Lietuvos rinktinę tiek tritaškiais, tiek prasiveržimais iš po krepšio.

Tiesa, vaizdas aikštėje pasikeitė po ilgosios pertraukos, kai patys lietuviai antroje mačo dalyje pataikė net 12 tolimų metimų iš 16.

Pats M.Kuzminskas rungtynėse pelnė 5 taškus (1/3 trit.), atkovojo 4 kamuolius ir surinko 8 naudingumo balus. Nors tai buvo kukliausios puolėjo rungtynės čempionate, po vieno epizodo M.Kuzminskas tiesiog pašėlo.

„Kaip pašėlęs, tai nereiškia, kad gerai švenčiau, – juokavo krepšininkas. – Man atrodo, kad bus bajeris, kaip aš ten švenčiau. Išsiveržė truputuką emocijos ir man, smagu.“

Lietuvos rinktinė po 7-erių metų pertraukos ir vėl žais tarptautinio turnyro ketvirtfinalyje. Paskutinį kartą tai pavyko padaryti 2017-aisiais, kuomet lietuviai krito nuo tų pačių graikų Europos čempionato aštuntfinalyje.

„Malonu iš jūsų girdėti tokius žodžius, – apie priminimą, kad rinktinė grįžo į elitą, kalbėjo M.Kuzminskas. – Nerealu, labai smagu. Tiek metų vis kažkas nepasisekdavo, tai patys kažką, tai kažkoks sprendimas, teisėjai. Dabar, kai mažai kas tikėjosi – rezultatas neblogas. Negalvojame mes per daug, negalvojame apie kitas rungtynes, mes galvojame apie kitą kėlinį. Laimėti kėlinį po kėlinio, o tada viskas bus gerai.“

Lietuvos rinktinei J grupėje dar liko mačas su JAV, jis lems, kuri rinktinė grupėje užims pirmąją, o kuri antrąją vietą.