Įspūdingame mače Brazilija išrašė pirmąjį pralaimėjimą kanadiečiams L grupėje dar viena sumaištis

L grupėje – sumaištis. Kanados rinktinė (3/1) 65:69 (13:16, 24:11, 15:18, 13:23) patyrė pirmąjį pralaimėjimą pasaulio čempionate prieš Brazilijos rinktinę.

Lucas Diazas<br> FIBA nuotr.

2023-09-01 16:30, atnaujinta 2023-09-02 08:13

Tiek I, tiek L grupėse visos komandos turi po vienodą pergalių ir pralaimėjimų santykį, tad rinktinės, patenkančios į atkrintamąsias, paaiškės tik po paskutiniųjų grupės rungtynių.

Pirmąjį kėlinį geriau pradėjo Brazilijos rinktinė, kuri einant pirmajam kėliniui į pabaigą turėjo 7 taškų pranašumą (5:12), tačiau keli sėkmingi kanadiečių epizodai iki kėlinio pabaigos leido perkirpti brazilų pranašumą perpus (13:16).

Antrajame kėlinyje Kanados rinktinės NBA žaidėjai ėmėsi veiksmo. Shai Gilgeousas-Alexanderis atkovojo kamuolį puolime, išprovokavo pražangą puolime, pataikė abi baudas, o po kelių atakų smeigė tritaškį į brazilų krepšį.

Gynėjas ir toliau siautė antrajame ketvirtyje, kas lėmė, kad po dviejų kėlinių kanadiečiai turėjo dviženklį pranašumą (37:27).

Trečiojo kėlinio metu abi rinktinės keitėsi sėkmingais epizodais ir didžiąją dalį ketvirčio kanadiečiai toliau turėjo dviženklį pranašumą, tačiau Yago dos Santosas puikiai sužaidė kėlinio pabaigą ir leido brazilams priartėti iki 7 taškų (52:45).

Nors kanadiečiai nuo antrojo kėlinio nebuvo paspaudę stabdžio pedalo, brazilai tėškė savo smūgį ir spurtavo 0:8, kas leido praėjus trims ketvirtojo kėlinio minutėms būtent jiems pirmauti (52:53).

Visgi kanadiečiai atsakė ir savo taškais bei likus trims minutėms ir dešimčiai sekundžių jie pirmavo (59:57).

Per likusias kelias minutes Kanados rinktinei sunkiai sekėsi rinkti taškus – tiek R. J. Barretas prametė ne vieną metimą, tiek S.Gilgeouso-Alexanderio metimai skriejo pro šalį, o tuo pasinaudojo brazilai.

Likus minutei iki kėlinio pabaigos du sėkmingus epizodus atliko Y. dos Santosas, kuris pelnė keturis taškus (60:64).

Kanadiečiai turėjo progą atsakyti savo taškais, tačiau Luguentzas Dortas suklydo ir brazilai perėmė kamuolį. Po to kanadiečiai stabdė varžovus pražangomis, tačiau brazilų pranašumas buvo per didelis, o kanadiečiams pritrūko laiko.

Brazilai 65:69 kanadiečiams išrašė pirmąjį pralaimėjimą pasaulio čempionate, kas lėmė, kad L grupėje – didelė sumaištis. Visos rinktinės (Ispanija, Latvija, Brazilija ir Kanada – red.) turi po vienodą pergalių ir pralaimėjimų santykį – 3 pergalės ir 1 pralaimėjimas.

Kanados rinktinė: Shai Gilgeousas-Alexanderis 23 (6/11 dvit., 2/7 trit., 5/5 baud., 5 atk. kam., 19 naud. bal.), Luguentzas Dortas 17 (3/4 dvit., 3/7 trit., 5 atk. kam., 15 naud. bal.).

Brazilijos rinktinė: Bruno Caboclo 19 (6/10 dvit., 1/3 trit., 4/6 baud., 13 atk. kam., 29 naud. bal.), Gui‘us Santosas 10, Yago dos Santosas (3/4 dvit., 0/6 trit., 10 rez. perd., 4 atk. kam., 14 naud. bal.) ir Lucasas Diasas po 8.