Broliškas būrys: iš J. Valančiūno lūpų – žodžiai apie svarbiausią Lietuvos rinktinės saitą Specialiai lrytas.lt, Manila

Lietuvos rinktinės krepšininkai jau jautė artėjančią euforiją. Kai laikrodis rodė, kad iki dvikovos pabaigos liko pusantros minutės, švieslentė džiugino kiekvieno lietuvio akį: Lietuvos rinktinė prieš Graikijos krepšinio rinktinę pirmavo 89:64. Netrukus nuaidėjo ir finalinė sirena. Lietuva koja atidarė duris į ketvirtfinalį – 92:67. Emocijos sprogo.

Sep 2, 2023, 7:43 AM, atnaujinta Sep 2, 2023, 10:02 AM

Krepšininkai ir treneriai puolė vieni kitiems į glėbį, šokinėjo, keitėsi pagyrimais už nuostabų žaidimą.

„Mes turime gilų ryšį. Visi esame alkani, visi esame atsidavę“, – po ketvirtosios pergalės iš eilės 2023 metų pasaulio čempionate kalbėjo Jonas Valančiūnas.

Šįkart jo sąskaitoje – 15 taškų, 9 atkovoti kamuoliai, 23 naudingumo balai.

Lietuvos rinktinės sirgaliai per šias rungtynes buvo ir išsigandę. Tokią emociją išdavė faktas, kad antrąjį kėlinį šie baigė skanduodami keiksmus teisėjams, kai pastarieji skyrė J.Valančiūnui pražangą puolime.

Graikijos rinktinė tada pirmavo 43:39. Lietuvos rinktinė buvo apstumdyta, iniciatyva buvo Graikijos pusėje. Kazys Maksvytis atrodė piktas.

Viskas pasikeitė po didžiosios pertraukos. Lietuvos rinktinė grįžo pasikeitusi, nustojo rizikuoti ties buvusiu žalgiriečiu natūralizuotu amerikiečiu Thomasu Walkupu, parodė raumenis fizinėje kovoje. Smeigė tritaškį po tritaškio.

„Vyrukai persirengimo kambaryje buvo labai alkani, pasiryžę atiduoti viską. Rūbinėje turime viską, ko reikia“, – paaiškino JV.

Tai buvo pirmas kartas per visa čempionatą, kai Lietuvos rinktinė po dviejų kėlinių turėjo taškų deficitą.

Lietuvos rinktinė į graikų krepšį įmetė 15 tritaškių iš 24 (63 proc.). Dvylika iš jų – antrojoje pusėje.

Dvitaškius mėtė irgi gerokai geriau nei graikai – 62 proc. prieš 39. Tritaškių Graikijos komanda pataikė 10 iš 41 (32 proc.).

Lietuvos rinktinė pasaulio čempionate išlieka ir viena geriausiai besiginančių komandų. Pagal tritaškius pakilo į pirmąją vietą. Išlieka lydere pagal atkovotus kamuolius.

Nuostabų pasiekimą – Lietuvos rinktinė ketvirtfinalyje nėra žaidusi nuo 2016 metų Rio de Žaneiro olimpiados – užfiksavę krepšininkai po pergalės daug kalbėjo ir apie parodytą charakterį.

J.Valančiūnas paaiškino, ką svarbiausio parodė ši lietuvių pergalė: „Kad mes visada kovosime, visada rasime energijos, kad aikštėje atiduotume viską. Mes nepasiduosime antrajame, trečiajame kėliniuose ar ketvirtojo pradžioje. Mes kovodami užbaigsime visus kėlinius.“

Tradiciškai nuaidėjo ir padėka Lietuvos rinktinės sirgaliams. J.Valančiūnas po kiekvienų rungtynių pabrėžia, kad Maniloje rinktinė turi šeštąjį žaidėją.

Sekmadienį Lietuvos rinktinė žais rungtynes dėl pirmosios J grupės vietos. Varžovai – JAV rinktinės krepšininkai, kurie nėra patyrę pralaimėjimų.

„Visos rungtynės yra ypatingos. Kovojame kiekvienose rungtynėse. Nesvarbu, kas yra varžovas – einame ir kovojame. Laukiu visų rungtynių. Sunku žaisti prieš visus varžovus“, – sakė J.Valančiūnas.

Kol kas nėra aišku, su kuo susidurs Lietuvos rinktinė ketvirtfinalyje. Tai bus I grupės komanda, tačiau joje – chaosas. Serbija, Italija, Puerto Rikas ir Dominikos Respublika turi po tris pergales, tad viskas spręsis paskutinėse rungtynėse.