Lietuvių įveikta JAV rinktinė pyktį ketvirtfinalyje išliejo ant italų: sudaužė 37 taškų skirtumu

Pasaulio krepšinio čempionate antradienį savo ketvirtfinalyje santykius aiškinosi Italijos ir Lietuvos žaidėjų antrame etape įveikta JAV komanda. Intrigos šioje akistatoje nebuvo – jau pirmame kėlinyje susikrovę dešimties taškų atotrūkį amerikiečiai sudaužė europiečius 100:63 (24:14, 22:10, 37:20, 17:19).

JAV krepšinio rinktinė ketvirtfinalyje kovoja su Italija.<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (18)

Sep 5, 2023, 3:25 PM, atnaujinta Sep 5, 2023, 5:31 PM

Dvikova prasidėjo be didesnės žvalgybos: nors amerikiečiai pirmavo 4:1, italai jau 3 min. po tritaškio pabėgo 6:4. Bet dar po 5 min. amerikiečiai jau vėl turėjo persvarą 20:11.

JAV krepšininkai siekė kuo greičiau pasididinti persvarą ir tai jie padarė paskutinę pirmo kėlinio sekundę, padidinę atotrūkį iki 24:14, o jau antrame kėlinyje jau pirmavę 26:14.

Baigiantis antram kėliniui tarp rinktinių jau buvo daugiau kaip 20 taškų praraja – 41:18, o ilsėtis komandos išėjo JAV pirmaujant 46:24.

Trečią kėlinį amerikiečiai pradėjo trimis tritaškiais iš eilės ir nutolo 55:24. Įpusėjus ketvirčiui rezultatas byuvo jau 68:36.

Prieš lemiamą kėlinį JAV jau buvo priekyje 83:44 ir jau smaginosi. Ketvirtame kėlinyje skirtuma siekė ir 40 taškų – 100:60.

JAV: Mikalas Bridgesas 24 (4/6 tritašk.), Tyrese'as Haliburtonas 18 (6/8 tritašk.), Austinas Reavesas 12, Jalenas Brunsonas 9.

Italija: Simone Fontecchio 18, Stefano Tonutas 11 (1/6 tritašk.), Marco Spissu 8 (2/7 tritašk.).

Abi rinktinės čempionate jau buvo patyrusios pralaimėjimo kartėlį – amerikiečiai prieš pat atkrintamąsias akistatas nusileido lietuviams 104:110, o italai pirmojo etapo mače krito prieš Dominikos Respubliką 82:87.

JAV rinktinė siekė sugrįžti į pasaulio čempionato pusfinalį po 9 metų pertraukos, nes 2019 m. krito ketvirtfinalyje, o 2014-siais finale įveikė serbus. Tuo tarpu Italija ketvirtfinalyje žaidė po 25 metų pertraukos.

Pastarąjį kartą Italija ir JAV tarpusavyje varžėsi 2006 metų pasaulio čempionate Japonijoje ir amerikiečiai tuomet grupės akistatoje laimėjo 94:85.

Amerikiečiai jau yra užsitikrinę vietą Paryžiaus olimpiadoje, o italai turės grumtis kitų metų olimpinėje atrankoje.

JAV krepšininkai pusfinalyje kovos su Vokietijos ir Latvijos poros laimėtoja. Tuo tarpu italai dėl 5–8 vietų žais su minėtos poros pralaimėtoja.