Kova dėl išsvajotų medalių virto košmaru: serbų nesulaikiusi Lietuva krito ketvirtfinalyje Lietuviai liko be tiesioginio olimpinio kelialapio

Antrajame ir trečiajame kėliniuose strigusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė baigė kovą dėl medalių pasaulio krepšinio čempionate. Lietuviai 68:87 (25:24, 13:25, 17:24, 13:14) krito prieš serbus ir pasaulio čempionate kovos dėl 5–8 vietų.

Lietuvos rinktinė<br> FIBA nuotr.
 Jonas Valančiūnas<br> FIBA nuotr.
 Lietuva – Serbija<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (37)

2023-09-05 10:43, atnaujinta 2023-09-05 13:58

Po šio mačo lietuviai prarado šansą gauti tiesioginį kelialapį į olimpines žaidynes. Tarp keturių geriausių pateko Serbijos krepšininkai. Į šį sąrašą patekti gali Latvijos, Slovėnijos arba Vokietijos rinktinės, tad faktas, kad bent dvi Europos komandos pateks tarp keturių stipriausių pasaulio komandų ir iškovos tiesioginį bilietą į 2024-aisiais Paryžiuje vykstančias olimpines žaidynes.

Mūsiškiai dėl vietos olimpinėse žaidynėse Paryžiuje grumsis per atranką.

Potencialūs mūsiškių varžovai kovoje dėl 5–8 vietų paaiškės trečiadienį, kuomet mūsiškiai susitiks su Slovėnijos ir Kanados poros pralaimėtoja.

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė Tadas Sedekerskis. Puolėjas mače prieš serbus pelnė 14 taškų (3/4 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo 9 kamuolius ir surinko 21 naudingumo balą.

Serbijos rinktinę į priekį tempė jų žvaigždė Bogdanas Bogdanovičius. Universalusis serbas į mūsiškių krepšį pelnė 21 tašką (7/9 dvit., 2/4 trit., 1/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir sukaupė 25 naudingumo balus.

Mūsiškiai mačą su serbais pradėjo pasakiškai – puikiai žaidė Jonas Valančiūnas, o paskui jį sekė ir kiti Lietuvos rinktinės krepšininkai. Po JV tritaškio į varžovų krepšį krito dar trys tolimi metimai, o įpusėjus pirmajam ketvirčiui Kazio Maksvyčio auklėtiniai pirmavo (16:10).

Visgi serbų gretose nuo pat pirmų minučių siautė Bogdanas Bogdanovičius, kuris pirmajame ketvirtyje ne kartą gelbėjo savo rinktinę nuo kapituliacijos puolime ir galop pirmojo ketvirčio pabaigoje sumažino mūsiškių pranašumą iki minimalaus (25:24).

Antrajame kėlinyje geriau atrodė serbai, kurie ketvirtį pradėjo spurtu (1:8). Mūsiškiams nekrito tolimi metimai, o serbų fiziškumas išmušė lietuvius iš ritmo.

Puolime serbai puikiai judino kamuolį, o jei ataka įstrigdavo, ne kartą ir antrajame kėlinyje serbus gelbėjo B.Bogdanovičius.

Antrojo ketvirčio pabaigoje serbai pataikė kelis sudėtingus metimus per rankas, o lietuviai per savo atakas praktiškai nieko gero nesusikurdavo, kas lėmė, kad į ilgąją pertrauką mūsiškiai ėjo turėdami dviženklį deficitą (38:49).

Trečiojo kėlinio pradžioje lietuviai spurtavo 9:2, tačiau tuo mūsiškių spurtas ir sugrįžimas į rungtynes baigėsi. Po šio lietuvių momento serbai atsakė savuoju spurtu ir per kelias minutes susigrąžino dviženklį pranašumą, kuris kėlinio pabaigoje virto triuškinamu (55:73).

Ketvirtajame kėlinyje mūsiškiai ir toliau strigo bei nesugebėjo mesti didesnio iššūkio serbams. Lemiamas kėlinys buvo it formalumas, kurį serbams pavyko sutvarkyti. Mūsiškiai, sunkiai išnaudoję progas puolime, krito prieš serbus (68:87).

Lietuvos rinktinė: Tadas Sedekerskis 14 (9 atk. kam., 21 naud. bal.), Rokas Jokubaitis 13 (3/5 dvit., 2/4 trit., 1/2 baud., 9 rez. perd., 15 naud. bal.), Jonas Valančiūnas (4 atk. kam.) ir Ignas Brazdeikis (1/6 dvit., 2/5 trit., 3/6 baud., 4 naud. bal.) po 11.

Serbijos rinktinė: Bogdanas Bogdanovičius 21, Filipas Petruševas 17 (4/5 dvit., 3/3 trit., 6 atk. kam., 23 naud. bal.), Stefanas Jovičius 11 (3/5 trit., 5 red. perd.), Marko Guduričius 9 (6 rez. perd., 3 atk. kam., 14 naud. bal.).