Braliukai, pasiruoškite – su Slovėnijos rinktine susitvarkę lietuviai kovos dėl 5 vietos

Pasaulio krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė atsigavo po skaudaus pralaimėjimo serbams ketvirtfinalyje ir iškovojo teisę rungtyniauti dėl 5 vietos. Kazio Maksvyčio auklėtiniai 100:84 (33:21, 20:22, 22:20, 25:21) įveikė Slovėnijos rinktinę.

Lietuva – Slovėnija <br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (21)

Sep 7, 2023, 2:29 PM, atnaujinta Sep 7, 2023, 5:28 PM

Lietuviai rungtynes pradėjo kupini pasitikėjimo ir jau pirmajame kėlinyje demonstruodami įspūdingą puolimą susikrovė dviženklę persvarą – 33:21.

Visgi antrajame kėlinyje slovėnai pataikė net 6 tritaškius ir sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 4 taškų, tačiau Ignas Brazdeikis ir Tomas Dimša ketvirčio pabaigoje atsakė tiksliais tolimais metimais ir leido lietuviams į ilgąją pertrauką žengti su dviženkliu pranašumu 53:43.

Trečiojo kėlinio pradžioje slovėnai grėsmingai priartėjo prie lietuvių ir komandas teskyrė 2 taškai – 57:55 pirmavo lietuviai.

Tačiau toks Slovėnijos akibrokštas kaip reikiant supykdė lietuvius. K.Maksvyčio akimirksniu susigrąžino dviženklį pranašumą, o vėliau pradėję mėgautis žaidimu įgijo ir didesnę nei 20 taškų persvarą.

Lietuvių gretose nesustabdomas buvo Jonas Valančiūnas. Rinktinės kapitonas per 27 minutes surinko 24 taškus (8/14 dvit., 0/1 trit., 8/8 baud.), 12 atkovotų kamuolių ir 29 naudingumo balus.

Slovėijos superžvaigždė Luka Dončičius per 37 minutes pasižymėjo 29 taškais (3/8 dvit., 4/13 trit., 11/16 baud.), 6 atkovotais ir 3 perimtais kamuoliais, 2 rezultatyviais perdavimais, 5 klaidomis ir 17 naudingumo balų.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 24, Ignas Brazdeikis 15, Mindaugas Kuzminskas ir Deividas Sirvydis po 14.

Slovėnija: Luka Dončičius 29, Aleksejus Nikoličius 14, Mike’as Tobey 13.

Lietuviai šeštadienį dėl 5-osios pozicijos kausis su Latvija, o slovėnai – tą pačią dieną su Italija dėl 7 vietos.

Antradienį ketvirtfinalyje lietuviams teko kapituliuoti prieš Serbiją 68:87. Trečiadienį slovėnai nerado kaip pažaboti Kanados ir nusileido Šiaurės Amerikos rinktinei 89:100.

Ketvirtfinaliai lėmė, kad tiek serbai, tiek ir kanadiečiai gavo kelialapius į Paryžiaus olimpiadą. Be šių komandų į 2024 metų žaidynes iš šio čempionato tikrai vyks Vokietija bei JAV.

Lietuvos komanda iki pralaimėjimo ketvirtfinalyje žengė be pralaimėjimų, nugalėjusi visus penkis varžovus: pirmame etape Egiptą – 93:67, Meksiką – 96:66, Juodkalniją – 91:71, o antrame – susitvarkė su Graikija 92:67 ir JAV atstovais – 110:104.

Mūsų šalies ekipa dar be to atsirevanšavo slovėnams už nesėkmę 2021-siais olimpinėje atrankoje.

Tąkart Kaune vykusiame turnyre lietuviams  nepavyko pratęsti nuo 1992-ųjų besitęsusios dalyvavimo olimpinėse žaidynėse tradicijos. Dariaus Maskoliūno treniruoti krepšininkai 85:96 po atkaklios kovos nusileido L.Dončičiaus vedamai Slovėnijos rinktinei ir liko be kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes.