Nenugalimieji vokiečiai siautėja ir toliau – sensacingai pusfinalyje išspyrė JAV rinktinę žaisti tik dėl čempionato bronzos

Pasaulio krepšinio čempionate penktadienį Filipinuose paaiškėjo visi finalo dalyviai – sekmadienį dėl aukso medalių susigrums dvi Europos rinktinės: vokiečiai prieš serbus. Antrajame pusfinalyje kovojusi Vokietija Maniloje sugebėjo įspūdingai palaužti iš NBA žaidėjų sudaryta JAV rinktinę 113:111 (33:31, 26:29, 35:24, 27:19) ir išlikti vienintele ekipa, kuri pirmenybėse dar nėra patyrusi pralaimėjimo. Tuo tarpu amerikiečiai jau buvo nusileidę – antrame etape gavę antausį nuo lietuvių 110:104.

Vokietija įveikė JAV krepšininkus ir pateko į pasaulio čempionato finalą.<br>FIBA nuotr.
 JAV ir Vokietijos rinktinių dvikova<br>FIBA nuotr.
JAV krepšinio rinktinė<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (44)

Sep 8, 2023, 3:20 PM, atnaujinta Sep 8, 2023, 5:59 PM

Lemiamus ir svarbiausius taškus pelnė Andreasas Obstas ir Dennisas Schroderis, kurie amerikiečiams atsiliekant tik 107:108 pelnė po vieną tritaškį ir vokiečiai pabėgo likus kovoti 35 sek.

Pradžioje kur kas geriau atrodė vokiečiai, kurie 4 min. pirmavo 9:4 ir 14:9. Europiečiai  po D.Schroderio tritaškio net pirmavo 25:15, o amerikiečiai siekė vytis. Rezultatą jie išlygino paskutinę kėlinio minutę – 29:29, o po pirmųjų dešimties minučių vis dėlto vokiečiai pirmavo 33:31.

Antrame kėlinyje amerikiečiai perėmė iniciatyvą ir 4 min. pabėgo 45:41, bet vokiečiai ir vėl pasivijo 48:48.

Prasidėjus žaidimui „bėk ir mes“ komandos pelnė beveik 120 taškų per 20 min. – ilsėtis rinktinės išėjo amerikiečiams pirmaujant 60:59.

Trečiame kėlinyje didesnę jėgą rodė Vokietija, kuri po itin sėkmingai žaidusio Danielio Theiso taškų pabėgo 70:64. Maža to – po D.Schroderio metimo vokiečiai buvo įgiję ir 8 taškų pranašumą 76:68.

Nors amerikiečiai bandė imtis ryžtingų žingsnių, vokiečiai vis tiek išlaikė persvarą likus kovoti 3 min. – 84:75.

Paskutinėmis kėlinio sekundėmis vokiečiai įgijo dviženklę persvarą ir prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 94:84.

Ketvirtame kėlinyje po Andreaso Obsto taškų buvo priekyje 96:84, o likus žaisti 5 min. komandas vis dar skyrė 10 taškų – 104:94.

Likus grumtis 3 min. amerikiečiai po Anthony Edwardso tritaškio priartėjo iki 103:106.

Tiek viena, tiek kita ekipa darė nemažai klaidų, tačiau likus 1 min. 35 sek. vokiečiai turėjo vos 1 taško persvarą – 108:107.

Tačiau vokiečiai pelnė du tritaškius ir pabėgo 113:107. Per likusį laiką amerikieęiams pavyko tik priartėti.

Vokietija: Andreasas Obstas 24 (4/8 tritašk.), Franzas Wagneris 22, Danielis Theisas 21, Dennisas Schroderis 17 (9 rez. perd.), Johannesas Thiemannas ir Moritzas Wagneris po 10.

JAV: Anthony Edwardsas 23 (2/8 tritašk.), Austinas Reavesas 21, Mikalas Bridgesas 17 (3/3 tritašk.), Jalenas Brunsonas 15.

Ketvirtfinalyje JAV krepšininkai net 100:63 nušlavė Italiją, o vokiečiai vargais negalais palaužė Latviją 81:79.

Šios rinktinės buvo susitikusios ir prieš čempionatą, kai buvo rengiamos kontrolinės akistatos – tąkart Abu Dabyje ilgai pirmavę vokiečiai krito 91:99.

Oficialias rungtynes abi rinktinės paskutinį kartą žaidė 2008 metų olimpinėse žaidynėse Pekine. JAV tuomet triumfavo 106:57.

Abi nacionalinės ekipos jau yra užsitikrinusios olimpinius kelialapius, tačiau ant pakylos sieks sugrįžti po nepasisekusio pasaulio čempionato 2019-siais.

Tuomet vokiečiams kelią į atkrintamąsias akistatas netikėtai užkirto Dominikos Respublika, o du kartus klupę amerikiečiai apskritai užėmė vos septintąją vietą.

Sekmadienį Vokietija finale dėl čempionato aukso susigrums su Serbija, kuri pusfinalyje palaužė Kanadą 95:86. Kanadiečiai su amerikiečiais susikaus dėl trečiosios vietos.