Lietuvos skriaudikai nestabdo – kanadiečius patiesę serbai kovos dėl aukso medalių

Penktadienį Maniloje (Filipinai) paaiškėjo pirmasis pasaulio krepšinio čempionato finalininkas. Lietuvos krepšininkus ketvirtfinalyje pranokę serbai pusfinalyje 95:86 (23:15, 29:24, 23:24, 20:23) susitvarkė ir su Kanados rinktine.

Serbija – Kanada <br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (29)

Sep 8, 2023, 11:14 AM, atnaujinta Sep 8, 2023, 1:52 PM

Pirmoji rungtynių pusė priklausė Serbijos rinktinei, tačiau persvarai susikrauti serbams prireikė vos vienos minutės. Likus žaisti 3 minutes pirmajame kėlinyje Kanada pirmavo 13:12, tačiau per minutę Serbijos krepšininkai pelnė 9 taškus be atsako ir kanadiečiams teko kapstytis iš panašios padėties kaip ir lietuviams.

Antrajame kėlinyje atrodė, kad tuojau prasidės kova taškas į tašką, tačiau Serbijos rinktinė ir vėl turėjo savų planų. Likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes Balkanų rinktinė pirmavo 38:33, tačiau kėlinį serbai užbaigė su 13 taškų pranašumu – 52:39.

Po pertraukos kanadiečiai į aikštę žengė su visiškai kitokia energija ir greitai atsilikimą sumažino iki 7 taškų. Visgi arčiau priartėti niekaip nepavyko. Serbai sėkmingai atsakydavo į bet kokį tikslų varžovų išpuolį ir galiausiai lemiamą kėlinį pasitiko su 12 taškų persvara.

O paskutinysis ketvirtis prasidėjo nuostabiai Serbijos krepšininkams. Aleksa Avramovičius pavogęs kamuolį iš Shai Gilgeous-Alexanderio pelnė dvitaškį, o M.Guduričius tiksliu tolimu metimu serbams suteikė triuškinančią persvarą – 80:63.

Per likusį laiką Kanada neatrado jokių būdų kaip pasiekti pergalę ir patyrė pralaimėjimą.

Serbus į pergalę vedė Bogdanas Bogdanovičius. Gynėjas per 28 minutes pasižymėjo 23 taškais (5/8 dvit., 3/4 trit., 4/5 baud.), 4 atkovotais kamuoliais, 3 rezultatyviais perdavimais ir 28 naudingumo balais.

Kanados lyderis S.Gilgeous-Alexanderis buvo nuostabiai prižiūrimas varžovų ir dažniau turėjo ne pats užbaiginėti atakas, o atlikti perdavimus komandos draugams. „Oklahoma City Thunder“ lyderis per 34 minutes surinko 15 taškų (4/6 dvit., 0/2 trit., 7/9 baud.), 2 atkovotus ir 3 perimtus kamuolius, 9 rezultatyvius perdavimus ir 22 naudingumo balus.

Serbija: Bogdanas Bogdanovičius 23, Ognjenas Dobričius ir Nikola Milutinovas po 16.

Kanada: R.J. Barrettas 23, Dillonas Brooksas 16, Shai Gilgeous-Alexanderis 15.

Serbai ir kanadiečiai pasaulio čempionate iki pusfinalio rungtynių buvo iškovoję po 5 pergales ir patyrę po vieną pralaimėjimą

Serbai nugalėjo Kinijos, Puerto Riko, Pietų Sudano, Dominikos Respublikos ir Lietuvos rinktines, o nusileido italams.

Kanada įveikė prancūzus, Libaną, Latviją, Ispaniją ir Slovėniją. Pralaimėjimas buvo patirtas prieš Brazilijos komandą.

Serbų gretose rezultatyviausiai šiame pasaulio čempionate žaidžia „Atlanta Hawks“ priklausantis Bogdanas Bogdanovičius. Krepšininkas iki pusfinalio vidutiniškai rinkdavo po 18,8 taško (65,6 proc. dvit., 37,2 proc. trit., 85,2 proc. baud.), sugriebdavo po 3,2 atšokusio kamuolio, atlikdavo po 4,8 rezultatyvaus perdavimo, perimdavo po 2,2 kamuolio per mačą ir fiksuodavo 20,5 naudingumo balo vidurkį.

Kanados rinktinėje išsiskyrė „Oklahoma City Thunder“ žvaigždė Shai Gilgeousas-Alexanderis. Gynėjas pasaulio čempionate iki šių rungtynių rinko po 25 taškus (63,9 proc. dvit., 32 proc. trit., 88,9 proc. baud.), 7,2 atšokusio kamuolio, 5 rezultatyvius perdavimus, 1,7 perimto kamuolio ir 30,2 naudingumo balų.

Kol kas šis žygis, kurį jau nuėjo kanadiečiai, yra geriausias Kanados rinktinės istorijoje. Aukščiausią vietą, kurią iki šio pasaulio čempionato kanadiečiam buvo pavykę iškovoti, yra šeštoji vieta 1982 m.