Utenoje debiutavęs O. Kostičius: „Tai davė mums šansą kvėpuoti kritiniais momentais“

Oliveris Kostičius visai neseniai tapo pasaulio čempionato vicečempionu su Serbijos rinktine, o pirmadienio vakarą pergalingai atsidarė ir Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) – Utenos „Juventus“ 81:74 įveikė Mažeikių „M Basket“. Specialistas iš Serbijos džiaugėsi auklėtinių charakteriu kritiniais momentais, o kartu tikino, kad dar yra daug vietos, kur komanda gali tobulėti.

Oliveris Kostičius<br> „Betsafe-LKL“ nuotr.
 „Juventus“ sirgaliai<br> „Betsafe-LKL“ nuotr.
 Ernestas Sederevičius<br> „Betsafe-LKL“ nuotr.
 Dayshonas Smithas<br> „Betsafe-LKL“ nuotr.
 Marius Valinskas<br> „Betsafe-LKL“ nuotr.
 „Juventus“ atsarginių žaidėjų suolelis<br> „Betsafe-LKL“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Sep 18, 2023, 10:53 PM, atnaujinta Sep 19, 2023, 8:07 AM

„Aš galvoju, kad tai buvo įprastos pirmosios sezono rungtynės, – sakė „Juventus“ vyriausiasis treneris O.Kostičius. – Komandos dar nėra gerai susižaidusios. Aišku, šios rungtynės nebuvo geriausios kokybės, tačiau sveikinimai mano komandai – žaidėjams ir visiems kitiems su pirma pergale sezone. Kritiniais mačo momentais parodėme neįtikėtiną charakterį ir įspūdingą norą kautis dėl kiekvieno kamuolio. Tą padarė visi vyrukai ir ypač tie, kurie pakilo nuo suolelio.

Aš galvoju, kad sudėtinguose momentuose mes padarėme skirtumą ir perėmėme rungtynių kontrolę į savo rankas. Dar turime daug ką gerinti. Turime užtektinai laiko iki kitų rungtynių. Išanalizuosime savo klaidas ir dirbsime savo formos gerinimui.

Ačiū mūsų varžovams už gerą pasirodymą šiandienos rungtynėse. Linkiu jiems sėkmės likusioje sezono dalyje.“

„Juventus“ susitikimą su į „Betsafe-LKL“ grįžusiais mažeikiškiais pradėjo gan neblogai, tačiau trečiajame kėlinyje įkrito į duobę, iš kurios galop pavyko išlipti.

Trečiąjį kėlinį „Juventus“ pralaimėjo 13:27, tačiau sugebėjo rasti jėgų lemiamomis atkarpomis demonstruoti geriausią krepšinį, kokį dabar gali demonstruoti uteniškiai.

„Manau, kad mūsų vyrukai rodė didelę energiją ir užsivedimą. Tai davė mums šansą kvėpuoti kritiniais momentais. Su tokiu noru, su tokiu požiūriu ir energijos lygiu galime kompensuoti dalykus, kurie yra kitoje pusėje.

Mačą pradėjome gerai, bet nė nesitikėjau, kad žaisime gerai visas 40 minučių. Trečiajame kėlinyje turėjome blogą atkarpą, bet kaip sakiau – vaikinai, pakilę nuo suolo, davė papildomos energijos“, – pasakojo O.Kostičius.

Trečią sezoną Utenoje žaidžiantis Ernestas Sederevičius pirmajame 2023–2024 m. sezono mače sužaidė įspūdingai.

Universalusis puolėjas iš Kazlų Rūdos įmetė 16 taškų (1/1 dvit., 4/5 trit., 2/2 baud.), atkovojo 4 ir perėmė po 4 kamuolius bei surinko 22 naudingumo balus.

Utenos ekipoje gerą mačą sužaidė ir klubo naujokas Marius Valinskas, kuris pirmoje pusėje strigo, tačiau antroje dvikovos dalyje sugebėjo pataikyti tuos metimus, kuriuos prametė pirmoje pusėje.

Gynėjas į „M Basket“ krepšį įmetė 13 taškų (2/3 dvit., 3/6 trit.), o didžioji dalis jų krito būtent ketvirtajame kėlinyje, kuomet „Juventus“ taškų reikėjo labiausiai.

„Žinoma, galime juos (E.Sederevičių ir M.Valinską – red.) akcentuoti, bet tai buvo komandinė pergalė. Galėčiau akcentuoti šiuos vyrukus, bet rungtynėse buvo momentas, kuomet mums reikėjo kažką pakeisti.

Pradėjome žaisti mažesniu penketuku, kuris veikė puikiai, kadangi gynyboje izoliacinėse situacijose turėjome problemų. Puolime žaidėme su trimis žaidėjais, kurie gali valdyti kamuolį, mums buvo kur kas lengviau organizuoti puolimą. Tie du vyrukai prisidėjo ypač daug, bet tai yra komandinė pergalė“, – dėstė O.Kostičius.

Gyvai: iniciatyvos „4 milijonų Lietuva“ pristatymas