V. Šeškaus magija tęsiasi: „CBet“ prieš FIBA Čempionų lygos atranką dramatiškai įveikė „M Basket“

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezonas pirmą kartą užsuko į Žemaitijos sostinę Telšius, kuriuose šeimininkų teisėmis rungtyniauja Mažeikių „M Basket-Delamode“ (0–2). Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai po atkaklios kovos 79:82 (21:21, 18:17, 21:20, 19:24) krito prieš Jonavos „CBet“ (2–0).

Virginijus Šeškus<br>Gintaro Šiupario nuotr.

Sep 23, 2023, 4:44 PM, atnaujinta Sep 23, 2023, 8:16 PM

Nuo pirmųjų minučių aikštėje virė atkakli kova, o mažeikiškiams teko išsigąsti dėl smūgį į petį praleidusio Giedriaus Staniulio. Vis dėlto aukštaūgis liko aikštėje ir dar iki ilgosios pertraukos surinko 17 naudingumo balų, o šeimininkai pirmavo 39:38.

Trečiajame kėlinyje ledus iš toli pralaužusiems mažeikiškiams pavyko atitrūkti dviženkliu skirtumu (55:45), tačiau ilgai šis neišsilaikė. Luko Kreišmonto ir Ivano Gandia-Rosos tritaškiai priartino svečius, o Mažeikių klubo situaciją stabilizavo blykstelėjęs Tadas Pažėra, pataikęs iš toli ir asistavęs G.Staniuliui – 60:56.

Ketvirtąjį kėlinį pristabdė apmaudi situacija – tarpusavyje susidūrė „CBet“ žaidėjai Lukas Kreišmontas ir Edvinas Šeškus, o pastarasis tik padedamas komandos draugų paliko aikštelę. Jonaviškių tai nepalaužė, priešingai, Tauras Jogėla netrukus išlygino rezultatą (65:65).

Netrukus Mažeikių klubo puolimas užsikirto, o sėkmingas Martyno Paliukėno prasiveržimas likus žaisti tris minutes jau tik mažino deficitą – 70:77. Iš šios balos šeimininkams išlipti jau nepavyko, nors su sirena skirtumą dar aptirpdė M.Paliukėnas.

Mažeikiškių neišgelbėjo ir efektyviausiu mačo žaidėju tapusio G.Staniulio dvigubas dublis – 30 minučių, 10 taškų (4/7 dvitaškių, 2/4 baudų metimų), 11 atkovotų kamuolių, 4 rezultatyvūs perdavimai, blokas, 3 pražangos bei 23 naudingumo balai.

Dabar jonaviškių laukia išvyka į Turkiją, kur jie dalyvaus FIBA Čempionų lygos atrankoje, o į „Betsafe-LKL“ kovas grįš spalio 2-osios maču prieš „Šiaulius“ (0–1). Tuo tarpų „M Basket-Delamode“ kitą šeštadienį vyks į Vilniaus „Wolves“ (2–0) teritoriją.

„CBet“: Michaelas Lewisas 21 (3/4 dvit., 3/5 trit., 6/7 baud.), Ivanas Gandia-Rosa (8 rez. perd., 19 naud. bal.) ir Tauras Jogėla (7 atk. kam., 21 naud. bal.) po 14.

„M Basket-Delamode“: Chauncey Collinsas 16 (3/7 dvit., 1/4 trit., 7/10 baud., 8 rez. perd., 8 išpr. pr., 23 naud. bal.), Martynas Paliukėnas 13 (4/7 dvit., 4 atk. kam.), Tadas Pažėra 11 (3/4 trit.), Giedrius Staniulis 10 (11 atk. kam., 4 rez. perd., 23 naud. bal.).