Kėdainiuose paprakaitavęs „Rytas“ ketvirtojo kėlinio pabaigoje įveikė „Nevėžį“

Įtemptame nervų kare Kėdainiuose – antroji Vilniaus „Ryto“ (2/0) pergalė Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“). Lietuvos vicečempionai po įtemptos kovos 97:85 (21:17, 27:23, 23:28, 26:17) įveikė vietos „Nevėžį-Optibet“ (0/2).

R.J. Cole'as<br> Betsafe-LKL nuotr.
Brevinas Galloway<br> Betsafe-LKL nuotr.
Giedrius Žibėnas<br> Betsafe-LKL nuotr.
Gytis Masiulis<br> Betsafe-LKL nuotr.
Javinas DeLaurier<br> Betsafe-LKL nuotr.
Justinas Gorhamas<br> Betsafe-LKL nuotr.
Keithas Hornsby<br> Betsafe-LKL nuotr.
Gustas Maskoli8nas, R.J. Cole'as ir Arnas Velička<br> Betsafe-LKL nuotr.
Arnas Velička<br> Betsafe-LKL nuotr.
 LKL antrasis ratas: „Rytas“ – „Nevėžis-Optibet“<br> Betsafe-LKL nuotr.
Margiris Normantas<br> Betsafe-LKL nuotr.
B Tribūna<br> Betsafe-LKL nuotr.
Gediminas Petrauskas ir Giedrius Žibėnas<br> Betsafe-LKL nuotr.
Ignas Vaitkus<br> Betsafe-LKL nuotr.
Gytis Radzevičius ir Javinas DeLaurier<br> Betsafe-LKL nuotr.
Gantas Križanauskas<br> Betsafe-LKL nuotr.
Brevinas Galloway'us<br> Betsafe-LKL nuotr.
Gediminas Petrauskas<br> Betsafe-LKL nuotr.
Daugiau nuotraukų (37)

Sep 24, 2023, 6:34 PM, atnaujinta Sep 24, 2023, 9:16 PM

„Ryto“ gretose naudingiausiai sužaidė R.J. Cole'as, kuris pelnė 17 taškų (4/6 dvit., 2/3 trit., 3/3 baud.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 22 naudingumo balus.

„Nevėžio-Optibet“ ekipoje įspūdingą pasirodymą surengė Justinas Marcinkevičius. Puolėjas aikštelėje praleido kiek mažiau nei 20 minučių, tačiau spėjo tapti naudingiausiu komandos žaidėju. Lietuvis pelnė 13 taškų (3/4 dvit., 7/8 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas ir sukaupė 21 naudingumo balą.

Pirmajame kėlinyje tarp „Ryto“ ir „Nevėžio-Optibet“ vyko įnirtinga kova. „Rytas“, kuomet pabėgdavo į greitąjį puolimą, jų sustabdyti buvo praktiškai neįmanoma. Perėmio kamuolį ir į varžovų aikštės pusę nuskuodusio Keitho Hornsby nesugavo nė vienas Kėdainių klubo žaidėjas, o „Ryto“ gynėjas pelnė du lengvus taškus iš po krepšio. Tiesa, kėdainiečiai puikiai išpildė derinius puolime, kas lėmė, kad įpusėjus kėliniui rezultatas buvo lygus (9:9).

Antroje ketvirčio pusėje „Nevėžis-Optibet“ surengė spurtą 0:6 ir pirmavo 9:15, tačiau „Rytas“ atsakė savuoju spurtu 12:2 ir po pirmųjų dešimties rungtynių minučių pirmavo 4 taškais (21:17).

Antrojo kėlinio pradžioje toliau į priekį bėgo Giediaus Žibėno treniruojama „Ryto“ ekipa, kuri kėlinio pradžioje po R.J. Cole‘o dvitaškio pirmąkart išsiveržė dviženkliu skirtumu į priekį (30:20).

Likusioje kėlinio dalyje abi ekipos keitėsi taškais, tačiau vilniečiams dažniau pavyko išnaudoti progas puolime. Visgi antrojo ketvirčio pabaigoje Brevinas Galloway paskutinę sekundę įmetė iš vidurio aikštės, kas lėmė, kad „Nevėžis“ sumažino „Ryto“ pranašumą iš dviženklio į vienženklį aštuonių taškų pranašumą (48:40).

Pirmoje trečiojo ketvirčio dalyje ir toliau „Rytui“ nepavyko bėgti į priekį. Kėdainiečiai puikiai laikėsi rungtynėse ir į kiekvieną sostinės klubo bandymą bėgti į priekį, aikštelės šeimininkai atsakydavo savo taškais.

Negana to, „Nevėžis-Optibet“ naudojosi Lietuvos vicečempionų klaidomis, po kurių Gedimino Petrausko auklėtiniai pelnydavo taškus. Įpusėjus ketvirčiui „Nevėžis-Optibet“ sumažino „Ryto“ deficitą iki 4 taškų (60:56).

Antroje trečiojo kėlinio dalyje „Nevėžis-Optibet“ ir toliau buvo įsikandęs „Rytui“ į kulną ir neleido pernelyg bėgti į priekį, o ketvirčio pabaigoje po Carloso Jurgenso rezultatyvaus perdavimo Justinui Marcinkevičiui, jo tikslaus dvitaškio ir vėlesnėje atakoje vienos tikslios baudos, Kėdainių ekipa buvo sumažinusi „Ryto“ pranašumą iki minimalaus 69:68, tačiau kėlinio pabaigoje metimą pataikęs Lukas Uleckas leido vilniečiams turėti 3 taškų pranašumą (71:68).

Ketvirtojo kėlinio pradžia buvo sėkmingesnė aikštelės šeimininkams. Kėdainių krepšininkai surengė dvi sėkmingas atakas ir pirmąją ketvirčio minutę po labai ilgos pertraukos persvėrė rezultatą savo naudai (71:72).

Visgi po to „Rytas“ atsakė dvejomis tiksliomis Keitho Hornsby tiksliomis baudomis, dviem taškais su pražanga, kuriuos pelnė R.J. Cole‘as, lėmusiais, kad „Rytas“ susigrąžino trapų keturių taškų pranašumą (76:72).

Ketvirtojo kėlinio pabaigą geriau sužaidė „Rytas“. Margiris Normantas pataikė iš po krepšio ir mačo pabaigoje pridėjo tritaškį, Arnas Velička pataikė du tolimus metimus, vieną tritaškį pridėjo R.J. Cole‘as, o tai lėmė, kad sostinės krepšininkai susigrąžino solidesnį pranašumą į savo rankas, kurio kėdainiečiams nepavyko sumažinti. „Rytas“ šiaip ne taip išsigelbėjo Kėdainiuose ir 97:85 šventė antrąją pergalę „Betsafe-LKL“ pirmenybėse.

„Rytas“: Arnas Velička 18 (4/7 trit., 4 rez. perd.), R.J. Cole'as 17 (6 rez. perd.), Keithas Hornsby (2/5 dvit., 2/4 trit., 4/4 baud., 4 atk. kam.) ir Gytis Masiulis (4/4 dvit., 1/5 trit., 3/4 baud., 15 naud. bal.) po 14 ir Margiris Normantas 12 (4/5 dvit., 1/3 trit., 1/2 dvit., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 20 naud. bal.).

„Nevėžis-Optibet“: Zane'as Watermanas 18 (7/8 dvit., 1/5 trit., 5 atk. kam., 20 naud. bal.), Seanas McNeilas 15 (5/6 dvit., 1/5 trit.), Justinas Marcinkevičius (7 atk. kam., 7/8 baud.) ir Brevinas Galloway (3/5 trit.) po 13.