Ketvirtajame kėlinyje Eurolygos režimą įjungęs „Žalgiris“ išnešė sveiką kailį iš Telšių

Telšiuose – sunki ir varginanti Kauno „Žalgirio“ (4/0) pergalė prieš Mažeikių „M Basket-Delamode“ (0/4). Kone visą mačą atsilikinėję žalgiriečiai su didžiulėmis Keenano Evanso ir Edgaro Ulanovo pastangomis ketvirtąjį kėlinį laimėjo 28:12, o mačą 73:69 (15:16, 20:27, 10:14, 28:12) ir galop toliau be pergalių paliko iki pat mačo pabaigos dėl pergalės kovojusius Mažeikių krepšininkus.

Keenanas Evansas<br>Betsafe-LKL nuotr.
 Kay'us Bruhnke<br>Betsafe-LKL nuotr.
 Edgaras Ulanovas<br>Betsafe-LKL nuotr.
 Artūras Jomantas<br>Betsafe-LKL nuotr.
 Andris Misteris<br>Betsafe-LKL nuotr.
 Rolandas Šmitas<br>Betsafe-LKL nuotr.
 Chauncey Collinsas<br>Betsafe-LKL nuotr.
 Martynas Gecevičius<br>Betsafe-LKL nuotr.
 Tomas Dimša ir Kazys Maksvytis<br>Betsafe-LKL nuotr.
 Giedrius Staniulis ir Kevarriusas Hayesas<br>Betsafe-LKL nuotr.
 Mažeikių ekipa<br>Betsafe-LKL nuotr.
 Rungtynių momentas<br>Betsafe-LKL nuotr.
 Kauno „Žalgiris“<br>Betsafe-LKL nuotr.
 Andris Misteris ir Marius Kiltinavičius<br>Betsafe-LKL nuotr.
 Nazas Mitrou-Longas<br>Betsafe-LKL nuotr.
 Tomas Dimša<br>Betsafe-LKL nuotr.
Brady Manekas<br>Betsafe-LKL nuotr.
 Marius Kiltinavičius<br>Betsafe-LKL nuotr.
 Henri Kantonenas<br>Betsafe-LKL nuotr.
Daugiau nuotraukų (26)

Oct 9, 2023, 6:30 PM, atnaujinta Oct 9, 2023, 9:23 PM

„Žalgiriui“ šiame mače prireikė ypatingo K.Evanso pasirodymo. Gynėjas aikštelėje praleido nepilnas 20 minučių, tačiau pelnė 18 taškų (3/3 dvit., 2/6 trit., 6/6 baud.), atkovojo 3 kamuolius, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 20 naudingumo balų.

Susitikime Telšiuose gerą pasirodymą surengė ir kauniečių kapitonas Edgaras Ulanovas. Puolėjas per 26 minutes pelnė 15 taškų (2/2 dvit., 1/2 trit., 8/9 baud.), išprovokavo 8 varžovų pražangas ir sukaupė 18 naudingumo balų.

„M Basket“ gretose žibėjo prie komandos ką tik prisijungęs Martynas Gecevičius. Gynėjas sugrįžimo rungtynėse pelnė 17 taškų (5/7 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 16 naudingumo balų.

Už gynėją naudingiau žaidė tik Dalenas Danielis Dolencas, kuris taip pat pelnė 17 taškų (4/5 dvit., 3/3 trit., 3/3 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir sukaupė 20 naudingumo balų.

„Žalgiris“ šiame mače tragiškai atakavo iš toli. Kazio Maksvyčio auklėtiniai pataikė vos 7 iš 35 tritaškių, o tai yra vos 20 procentų tikslumas.

Rungtynių pradžia buvo ypač klampoka. Per pirmąsias keturias rungtynių minutes „Žalgiris“ taškų nesurinko, o pirmuosius taškus baudos metimais penktąją mačo minutę pelnė Danielius Lavrinovičius (2:3). Po pirmųjų D.Lavrinovičiaus taškų žalgiriečiai įsibėgėjo ir įskaitant puolėjo mestus taškus spurtavo rezultatu 9:0 ir po truputį tolo nuo varžovų (9:3).

Antroje pirmojo ketvirčio pusėje abi komandos pradėjo pataikyti metimus iš žaidimo ir ypač tolimus metimus, o tuo labiau pasinaudojo Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai. Mažeikiškiai per pirmąjį kėlinį pataikė net 5 tritaškius, o tai po pirmųjų dešimties mačo minučių leido pirmauti aikštelės šeimininkams (15:16).

Antrojo kėlinio pradžia buvo visiškai kitokia nuo pirmojo. Abi ekipos žaidė kur kas rezultatyviau ir laisviau. Į aikštelę sugrįžęs Martynas Gecevičius pataikė tritaškį, mačo pradžioje užsikūręs Danielis Dolencas toliau tęsė savo sėkmingą seriją antrajame kėlinyje, kur praėjus 14 mačo minučių turėjo surinkęs 12 taškų.

Žalgiriečių gretose sėkmingai pasirodė Lukas Lekavičius, Keenanas Evansas ir Rolandas Šmitas, tačiau nepaisant jų tikslių metimų – mažeikiškiai įpusėjus kėliniui turėjo trapų 3 taškų pranašumą (27:30).

Antroje antro kėlinio dalyje ir toliau liejosi tolimi metimai. Tiek „Žalgiris“, tiek „M Basket“ pataikė ne vieną tolimą metimą, tačiau mažeikiškių taikikliai buvo kiek geriau suderinti ir būtent tai lėmė, kad po dviejų kėlinių priekyje buvo M.Kiltinavičiaus vadovaujama „M Basket“ ekipa (35:43).

Trečiojo kėlinio pradžioje D.Dolencas pataikė dar vieną tolimą metimą ir pirmąkart leido mažeikiškiams pirmauti dviženkliu taškų skirtumu 35:46, o vienu metu trečiojo ketvirčio pradžioje „M Basket“ pranašumas ir „Žalgirio“ deficitas siekė net 14 taškų (37:51).

Antroje trečiojo kėlinio pusėje žalgiriečiams buvo pavykę sumažinti varžovų pranašumą iki 9 taškų 45:54, tačiau Kazio Maksvyčio auklėtiniai nepataikė laisvi iš trijų taškų zonos, o tuo pasinaudoję Mažeikių krepšininkai, nors ne dažnai, rinko taškus puolime ir į ketvirtąjį kėlinį ėjo turėdami 12 taškų pranašumą (45:57).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje pasirodė tikrasis veidas. Lemiamo ketvirčio pirmąsias „Žalgiris“ pradėjo spurtu 14:0 ir galop išlygino mačo rezultatą (57:57). Prie šio spurto labiausiai prisidėjo Keenanas Evansas, kuris ne kartą ataką užbaigė individualiomis pastangomis, o po to dvitaškį su pražangą įmetė Edgaras Ulanavas, po kurio žalgiriečiai po labai ilgos pertrauko išsiveržė į priekį (60:59).

Galop lemiamame kėlinyje atkutęs Kauno „Žalgiris“ ketvirtąjį kėlinį laimėjo 28:12, o mačą 73:69 ir išnešė sveiką kailį iš Telšių.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 18, Edgaras Ulanovas 15, Nazas Mitrou-Longas (1/5 trit.) 7.

„M Basket“: Martynas Gecevičius ir Danielis Dolencas po 17, Kay‘us Bruhnke 11 (3/3 dvit., 1/3 trit., 5 atk. kam.) ir Chauncey Collinsas 10 (2/8 trit., 4/5 baud., 6 rez. perd., 3 atk. kam., 4 kld.).