Ypač naudingai žaidęs R. Jokubaitis padėjo „Barcelona“ patiesti praėjusio Eurolygos sezono vicečempionus I. Brazdeikis debiutavo „Olympiakos“ gretose

Bangavusi „Barcelona“ (2/0) išvykoje įveikė praėjusio sezono Eurolygos vicečempionus. Katalonijos klubas išvykoje 77:68 (23:16, 17:18, 16:20, 21:14) nukovė Pirėjo „Olympiakos“ (1/1) klubą.

Rokas Jokubaitis<br> SPO/Scanpix nuotr.

Oct 13, 2023, 8:48 PM, atnaujinta Oct 14, 2023, 12:03 AM

Rokas Jokubaitis svariai prisidėjo prie „Barcelona“ pergalės. Lietuvis per 21 minutę aikštelėje įmetė 10 taškų (1/1 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud.), išdalijo 4 rezultatyvius perdavimus ir sukaupė 14 naudingumo balų.

Mažeikiškis kartu su Alexu Abrinesu ir Janu Vesely, kurie taip pat surinko 14 naudingumo balų, Katalonijos klube dalijosi antrą vietą pagal naudingumo balus.

Naudingiau už lietuvį žaidė argentinietis Nicolasas Laprovittola. Gynėjas per 28 minutes, kuomet jis buvo aikštelėje, pelnė 17 taškų (4/4 dvit., 3/5 trit.), atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir užfiksavo 22 naudingumo balų pasirodymą.

„Olympiakos“ debiutavęs Ignas Brazdeikis per 18 minučių, kurias jis praleido aikštelėje, pelnė 5 taškus (2/3 dvit., 1/2 baud.).

I.Brazdeikio komandoje naudingiausiai sužaidė serbas Nikola Milutinovas. Centras pelnė 10 taškų (5/9 dvit.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 pražangas ir surinko 18 naudingumo balų.

Pirmasis mačo kėlinys priklausė R.Jokubaičio atstovaujamai „Barcelona“ ekipai. Katalonijos klubas pirmavo visą ketvirtį, o jo pabaigoje po Alexo Abrineso tritaškio pirmavo dviženkliu skirtumu 23:11, tačiau po kelių sėkmingų epizodų aikštelės šeimininkai savo deficitą sumažino iki 7 taškų (23:16).

Antrojo kėlinio pradžioje ir vėl geresnį žaidimą rodė „Barcelona“. Įpusėjus kėliniui po Nicolaso Laprovittolos tritaškio Katalonijos ekipa pirmavo 15 taškų skirtumu (35:20).

Visgi po Georgioso Bartzoko paprašytos minutės pertraukėlės „Olympiakos“ krepšininkai atkuto, kurie likusią šešių minučių antrojo kėlinio atkarpą laimėjo 5:14 (40:34).

Antrosios dalies pradžia buvo sėkmingesnė aikštelės šeimininkams, kurie praėjus trims minutėms jau persvėrė mačo rezultatą (42:44). Po šio momento abi ekipos keitėsi sėkmingais epizodais bei kartu keitėsi pirmaujanti komanda, tačiau į ketvirtąjį kėlinį pirmaudami ėjo Rogerio Grimau auklėtiniai (56:54).

Lemiamą ketvirtį geriau pradėjo „Olympiakos“ krepšininkai, kurie antrame mače paeiliui lemiamu metu spurtavo didžiuliu skirtumu. Mače prieš „Panathinaikos“ „Oly“ pratęsimą laimėjo 14:4, o lemiamą ketvirtį prieš „Barcelona“ pradėjo spurtu 3:12 ir išsiveržė į priekį septynių taškų skirtumu (59:66).

Visgi savuoju spurtu atsakė ir Katalonijos krepšininkai. Du tritaškius pataikė A.Abrinesas, vieną pridėjo T.Satoranskis, o galop su kitų krepšininkų pagalba „Barcelona“ spurtavo net 14:0 ir galop iš Graikijos išsivežė dramatišką pergalę (77:68).

„Barcelona“: Nicolasas Laprovittola 17 (7 rez. perd., 22 naud. bal.), Alexas Abrinesas 16 (5/7 trit.), Rokas Jokubaitis 10 (4 rez. perd., 14 naud. bal.).

„Olympiakos“: Thomasas Walkupas 14 (4/10 dvit., 2/5 trit., 4 kld., 4 naud. bal.), Alecas Petersas 11 (2/3 dvit., 2/5 trit., 4 atk. kam., 3 rez. perd., 14 naud. bal.) ir Nikola Milutinovas 10.