Buvusių žalgiriečių susidūrime – neįtikėtina drama: pramestas S. Wilbekino baudos metimas pražudė „Fenerbache“

Įspūdingoje dramoje Valensijoje ir buvusių žalgiriečių akistatoje – Brandono Davieso ir „Valencia Basket“ (2/0) 77:74 (22:9, 17:24, 19:20, 19:21) pergalė prieš Nigelo Hayeso-Daviso Stambulo „Fenerbache“ (1/1).

Scottie Wilbekinas<br> Imago/Scanpix nuotr.

Oct 13, 2023, 9:19 PM, atnaujinta Oct 14, 2023, 12:53 AM

Pirmąjį ketvirtį kur kas geriau pradėjo aikštelės šeimininkai, kurie jį laimėjo dviženkliu skirtumu (22:9). Didžiąją antrojo kėlinio dalį „Valencia Basket“ ir toliau pirmavo dviženkliu skirtumu, o vienu metu komandas skyrė net 15 taškų 36:21, tačiau „Fenerbache“ surengė spurtą 3:12 ir į ilgąją pertrauką ėjo atsilikinėdama vos 6 taškais (39:33).

Trečiąjį kėlinį geriau pradėjo svečiai, kurie likus 6 minutėms iki ketvirčio pabaigos išlygino rezultatą 45:45, tačiau aikštelės šeimininkai atkuto po minutės petraukėlės bei surengė spurtą 9:0, kuris jiems vėl leido pirmauti (54:45). Likus dviems minutėms iki kėlinuko pabaigos „Valencia Basket“ susigrąžino dviženklį pranašumą 57:47, tačiau Dimitrio Itoudžio auklėtiniai vėl lipo į kalną ir iki ketvirtojo kėlinio pradžios sumažino savo deficitą perpus (58:53).

Lemiamame mačo kėlinyje – arši kova. Didžiąją ketvirčio dalį pirmavo „Valencia Basket“, tačiau likus trims minutėms iki susitikimo pabaigos buvęs žalgirietis Nigelas Hayesas-Davisas pataikė svarbų dvitaškį ir išvedė Turkijos klubą į priekį (67:68).

Po to komandos keitėsi tiksliais metimais ir pirmaujanti komanda keitėsi ne kartą. Chrisas Jonesas likus 18 sekundžių iki dvikovos pabaigos pataikė sudėtingą dvitaškį, kitoje atakoje tuo pačiu atsakė ir Scottie Wilbekinas (74:73).

Visgi po to techinę pražangą už tai, kad peržengė zoną, į kurią gali įeiti prieš išsimetantį žmogų, gavo Tyleris Dorsey, kurią išnaudojo Ch.Jonesas. „Valencia Basket“ gynėjas pataikė baudos metimą ir aikštelės šeimininkai pirmavo (75:73).

Tačiau viskas dar nebuvo baigta – aišktelės šeimininkai po Ch.Joneso baudos metimo išsimetė kamuolį iš šoninės linijos ir suklydo, tad šansą laimėti arba išplėšti pratęsimą turėjo „Fenerbache“.

Į savo rankas viską paėmė S.Wilbekinas, kuris veržėsi arčiau krepšio ir metimo metu išprovokavo pražangą. Tiesa, gynėjas pirmąją baudą pataikė, o antrosios – ne (75:74). Atkovoti kamuolį puolime Turkijos klubui nepavyko, tad buvo taikoma pražangų taktika. Prie baudos metimų linijos buvo pasiųstas Semi Ojeleye.

Puolėjas pataikė abu baudos metimus 77:74, o „Fenerbache“ nebeturėjo minutės pertraukėlių, tad turėjo per 4,2 sekundės suregzti ataką. S.Wilbekinas bandė gelbėtis metimu nuo vidurio linijos, tačiau jis nepataikė tikslo ir mačą 77:74 laimėjo „Valencia Basket“ klubas.

B.Daviesas šiame mače buvo naudingiausias Valensijos ekipos žaidėjas. Vidurio puolėjas per 21 minutę pelnė 18 taškų (7/13 dvit., 4/4 baud.), išprovokavo 7 pražangas, atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

„Fenerbache“ gretose naudingiausiai sužaidė Tyleris Dorsey. „Fenerbache“ gynėjas aikštelėje praleido 24,5 minutės, per kurias pelnė 17 taškų (1/2 dvit., 4/7 trit., 3/4 baud.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir sukaupė 17 naudingumo balų.

Kitas buvęs žalgirietis N.Hayesas-Davisas „Fenerbache“ gretose sužaidė naudingai. Puolėjas aikštelėje praleido 33,5 minutės, per kurais pelnė 11 taškų (2/3 dvit., 2/7 trit., 1/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir surinko 14 naudingumo balų.

„Valencia Basket“: Brandonas Daviesas 18, Chrisas Jonesas 11 (5/10 dvit., 0/2 trit., 1/2 dvit., 7 rez. perd., 14 naud. bal.), Damienas Inglisas 10 (4/7 dvit., 2/3 baud., 5 atk. kam.).

„Fenerbache“: Tyleris Dorsey 17, Scottie Wilbekinas 14 (2/3 dvit., 3/6 trit., 1/3 baud.), Nigelas Hayesas-Davisas 11, Yamas Madaras 10 (2/3 dvit., 1/4 trit., 3/4 baud.).