KMT mūšyje „Pieno žvaigždės“ palaužė „Olimpą“

Pirmąją pergalę Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje (Citadele KMT) pasiekė Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (1–1), kurios B grupės mače namie 86:78 (16:11, 21:25, 21:16, 26:26) įveikė Palangos „Olimpą (0–2).

KMT mūšyje „Pieno žvaigždės“ palaužė „Olimpą“<br>Betsafe-LKL nuotr.

Oct 17, 2023, 8:09 PM, atnaujinta Oct 17, 2023, 8:25 PM

Pasvalio komandai tai apskritai pirmoji šio sezono pergalė, įskaitant ir Lietuvos krepšinio lygą („Betsafe-LKL“).

Kitas Citadele KMT susitikimas palangiškių lauks spalio 24 dieną prieš Kėdainių „Nevėžį-Optibet“, o pasvaliečiai spalio 26 dieną keliaus į Šiaulius.

Rungtynių pradžia buvo gana nerezultatyvi ir „Pieno žvaigždės“ įgijo trapų pranašumą – 16:11. Lukas Valantinas bei Jordanas Watsonas skirtumą didino (20:11), o pirmuosius savo antrojo kėlinio taškus „Olimpas“ pelnė prabėgus 3 minutėms. Tai padarė Julius Kazakauskas – 14:20. Galiausiai būtent jis tęsė spurtą bei lygino rezultatą (20:20), bet iniciatyvos palangiškiai neperėmė. Pasibaigus pusei susitikimo Pasvalio komanda pirmavo minimaliai – 37:36.

Trečią ketvirtį „Pieno žvaigždės“ pradėjo atkarpa 11:0 ir įgijo dviženklę persvarą – 48:36. „Olimpo“ puolimas strigo, tikslo nesiekė ir kai kurios baudos, tiesa, ketvirčio pabaigoje pavyko priartėti labiau – 50:56.

Atrodė, kad ketvirtą kėlinį kontroliuos Aurimo Jasilionio auklėtiniai (70:58), susikrovę užtikrintą pranašumą, bet klaidos ir nepataikyti metimai grąžino intrigą.

Palangos komanda pelnė net 11 taškų be atsako (74:78), bet Kadeemas Jackas ėmė gelbėti savo ekipą. Svarbiais taškais atsakė K.Guščikas (76:80), nors Jordanas Watsonas realizavo baudas, o Paulius Danisevičius gavo bloką. „Olimpui“ laiko išsigelbėti nebepakako.

„Pieno žvaigždės“: Jordanas Watsonas 23 (3/4 trit., 8 rez. perd., 6 kld.), Martynas Arlauskas 15, Artisas Ate‘as 12, Simas Jarumbauskas (7 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Kadeemas Jackas (7 atk. kam.) – po 11.

„Olimpas“: Marius Runkauskas 17, Karolis Guščikas ir Julius Kazakauskas – po 13, Šarūnas Valunta ir Justas Vieversys – po 9.