Visą mačą atsilikinėjęs ir ketvirtajame kėlinyje sugriuvęs „Lietkabelis“ pralaimėjo prieš „Ratiopharm“

Be Deivido Sirvydžio likęs Panevėžio „7bet-Lietkabelis” (1/2) nepasipriešino Vokietijos čempionams Ulmo „Ratiopharm“ (2/1). Lietuvos ekipa 74:99 (17:27, 25:26, 18:18, 14:28) krito prieš Ulmo „Ratiopharm“.

Paulius Valinskas<br> Ulmo klubo/kklietkabelis.lt nuotr.

Oct 17, 2023, 8:00 PM, atnaujinta Oct 17, 2023, 10:31 PM

Panevėžio ekipoje rezultatyviausiai žaidė Gediminas Orelikas. Puolėjas aikštelėje praleido 25,5 minutės ir pelnė 13 taškų (1/4 dvit., 3/8 trit., 2/3 baud.) ir atkovojo 4 kamuolius.

Naudingiausiai Aukštaitijos komandoje žaidė Vytenis Lipkevičius. „7bet-Lietkabelio” veteranas pelnė 9 taškus (1/1 dvit., 1/2 trit., 4/4 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir sukaupė 20 naudingumo balų.

Varžovų komandoje geriausiai žaidė Dakota Mathiasas. Krepšininkas pelnė 20 taškų (3/5 dvit., 4/6 trit., 2/2 baud.), atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų.

Pirmajame kėlinyje Panevėžio ekipai sunkiai sekėsi įeiti į savo derinius puolime. Varžovai panevėžiečiams davė labai daug kontakto, į kurį Vokietijoje besisvečiuojantiems Aukštaitijos krepšininkams buvo sunku atsakyti. Negana to, pirmajame kėlinyje Ulmo ekipa negalėjo pramesti iš toli – net keli metimai, kurie galėjo būti netikslūs, įsisuko į krepšį. Iš viso per pirmąjį kėlinį „7bet-Lietkabelio“ varžovai pataikė net 7 tolimus metimus iš 11, kas lėmė, kad po pirmųjų 10 minučių Lietuvos ekipa atsilikinėjo dviženkliu skirtumu (17:27).

Antrojo ketvirčio pradžioje ir toliau geriau atrodė aikštelės šeimininkai. „Ratiopharm“ krepšininkai individualiomis pastangomis pelnė taškus, o prie savojo krepšio neleido laisvai jaustis panevėžiečiams (32:43). Antroje ketvirčio dalyje Ulmo krepšininkai ir toliau atrodė geriau, tačiau R.Štelmaherio auklėtiniai varžovams pernelyg į priekį pabėgti neleido ir į ilgąją pertrauką ėjo turėdami 11 taškų deficitą (42:53).

Trečiojo kėlinio metu „7bet-Lietkabelis” baltos vėliavos nekėlė. Panevėžiečiai visą kėlinį atsilikinėjo didesniu skirtumu nei prieš ilgąją pertrauką, tačiau sėkmingas visos komandos pasirodymas leido į ketvirtąjį kėlinį eiti turint tą patį deficitą, koks ir buvo prieš trečiąjį ketvirtį (60:71).

Nepaisant to, kad panevėžiečiai ilgą laiką bandė kabintis į rungtynes ir vytis varžovus, Aukštaitijos krepšininkams nepavyko įkąsti Vokietijos čempionams. Ketvirtajame kėlinyje Ulmo krepšininkai išlaikė ir padidino savo turėtą dviženklį pranašumą ir galop mačą laimėjo (74:99).

„7bet-Lietkabelis”: Gediminas Orelikas 13, Paulius Valinskas 11 (8/11 baud.), Gabrielius Maldūnas 10 (4/9 dvit., 6 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 9 (7 atk. kam., 20 naud. bal.).

„Ratiopharm”: Dakota Mathiasas 20, Karimas Jallow ir Trevionas Williamsas (11 atk. kam., 31 naud. bal.) po 15, Maximilianas Langenfeldas 14.