Belgrade – karštas R. Giedraitis, K. Walkerio debiutas ir dramatiška „Monaco“ pergalė

Trečiadienį vykusiose Eurolygos rungtynėse ietis surėmė du lietuvių atstovaujami klubai. Roko Giedraičio atstovaujama Belgrado „Crvena zvezda“ (2/2) savo aikštėje priėmė „Monaco“ (1/2) klubą, kuriame rungtyniauja Donatas Motiejūnas.

R.Giedraitis.<br>R.Vilkelio nuotr.

Oct 18, 2023, 8:47 PM, atnaujinta Oct 18, 2023, 11:57 PM

Pergalę po permainingos kovos 82:76 šventė svečiai (14:23, 24:21, 26:19, 18:13).

Rungtynės tiesiog fantastiškai prasidėjo R.Giedraičiui. Snaiperis pelnė pirmuosius 14 iš 16 „Crvena zvezda“ komandos taškų, realizuodamas keturis tolimus metimus iš keturių.

Aktyvaus lietuvio įkvėpti aikštės šeimininkai atitrūko nuo priešininkų ir po pirmojo kėlinio pirmavo 23:14.

Pirmasis kėlinys tapo ypatingas ir „Monaco“ naujokui Kemba Walekriui, kuris po ilgo laiko vėl žengė ant parketo bei debiutavo Eurolygoje. Vis dėlto krepšininkas aikštėje nesuspindo.

Antrajame kėlinyje svečiai sukruto ir vedini Mike'o Jameso vis labiau artinosi prie varžovų. Ketvirčio pabaigoje svečiams buvo pavykę persverti rezultatą, bet tada „Crvena zvezda“ surengė dar vieną sėkmingą atkarpą ir į ilgąją pertrauką išėjo ilsėtis būdama priekyje 44:38.

Po pertraukos R.Giedraitis buvo pritildytas, o aikštėje užvirė atkakli ir permaininga kova.

Intriguojantis mūšis tęsėsi iki paskutiniųjų rungtynių minučių, kuriose pranašesni buvo ir pergalę šventė „Monaco“ krepšininkai.

R.Giedraitis šiose rungtynėse per 30 minučių įmetė 20 taškų (2/3 dvitaškiai, 4/8 tritaškiai, 4/4 baudos), atkovojo kamuolį ir surinko 19 naudingumo balų.

Tuo metu D.Motiejūnas per 17 minučių įmetė 9 taškus (4/5 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 1/2 baudos), atkovojo kamuolį ir surinko 9 naudingumo balus.

„Crvena zvezda“: Rokas Giedraitis 20, Nemanja Nedovičius 15, Joelis Bolomboy‘us 11, Shabazzas Napieras 7.

„Monaco“: Mike‘as Jamesas 18, Alpha Diallo 12, Johnas Brownas 11.