Laiku užsivedęs Jonas Valančiūnas padėjo „Pelicans“ galiausiai laimėti paskutinį ikisezoninį mačą

Naujojo Orleano „Pelicans“ klubas trečiadienį „Orlando Amway“ centre ikisezoninėse rungtynėse 104:92 (25:26, 28:29, 24:21, 27:16) nugalėjo „Orlando Magic“ atstovus. Tai buvo pirmoji „Pelicans“ sėkmė šiame pasirengimo NBA čempionatui etape, o ją lėmė visiškas ekipos susikaupimas.

Jonas Valančiūnas<br> AFP/Scanpix nuotr.

Oct 18, 2023, 7:39 AM, atnaujinta Oct 18, 2023, 7:48 AM

Svečių treneris Willie'is Greenas jau po mačo tikino, kad tikėjosi, jog su startiniu penketu sužais apie 20 minučių, o antroje mačo dalyje leis pasireikšti kitiems žaidėjams. Būtent antroje mačo dalyje „Pelicans“ palaužė „Magic“.

Pirmieji du rungtynių kėliniai buvo panašūs į NBA reguliariojo sezono akistatas. Tai buvo paskutinės „Pelicans“ ikisezoninės rungtynės, o Orlando „Magic“ – tik antrosios ir vėl su "Pelicans".

Pirmame kėlinyje puikiai pasirodė „Pelicans“ žvaigždė Zionas Williamsonas, pelnęs 10 taškų.

Kai jau pradėjo strigti Z.Williamsono žaidimas, jam į pagalbą atėjo lietuvis Jonas Valančiūnas, kuris per 13 minučių sugebėjo pelnyti 10 taškų ir atkovoti 4 kamuolius.

Jo indėlis buvo itin reikšmingas ekipai, mat Naujojo Orleano atstovams nepavyko kiti žaidimo elementai – ypač tritaškiai, kuriuos per 24 minutes ekipa metė vos 8 proc. taiklumu.

Trečiame ketvirtyje aikštėje pasirodė ir kiti ne starto penketo „Pelicans“ žaidėjai, kurie lemiamame kėlinyje sugebėjo spurtuoti 17:5 ir užfiksavo komandos pergalę paskutinėse ikisezoninėse rungtynėse.

Lietuvos krepšinio rinktinės kapitonas iš viso per 20 minučių pelnė 10 taškų, atsikovojo 6 kamuolius, 3 kartus suklydo ir 4 kartus prasižengė.

Praėjusiame sezone „Magic“ sužaidė net 5 ikisezonines rungtynes ir laimėjo keturias.

„Pelicans“ pasiruošimo pradžioje pralaimėjo „Magic“ 105:122. Naujojo Orleano atstovai taip pat nusileido „Houston Rockets“ atstovams 87:120 ir „Atlanta Hawks“ krepšininkams 105:110.

Pirmosios sezono rungtynes „Pelicans“ žais jau spalio 25 dieną Memfyje su „Grizzlies“. Naujasis Orleanas tikisi laiku sulaukti po traumų atsigaunančių Jose Alvarado ir Larry Nance'o.

„Magic“: Franzas Wagneris 19 (3/6 trit.), Mo Wagneris 16, Gary Harris 10.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 18, Zionas Williamsonas 16, C.J. McCollumas 11, Jonas Valančiūnas ir Trey Jemisonas po 10.