Įspūdingai tritaškius svaidęs „Žalgiris“ Vitorijoje iškovojo dar vieną pergalę Eurolygoje

Kauno „Žalgirio“ (3/1) krepšininkai ketvirtadienį Ispanijoje iškovojo trečiąją pergalę Eurolygoje. Visų rungtynių metu pirmavę Kazio Maksvyčio auklėtiniai 99:82 (22:14, 24:25, 28:22, 25:21) įveikė Vitorijos „Baskonia“ (1/3) su Tadu Sedekerskiu.

„Baskonia“ – „Žalgiris“<br>zalgiris.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

2023-10-19 20:30, atnaujinta 2023-10-19 23:59

Kauniečiai į priekį išsiveržė jau nuo pirmųjų atakų, o svarią persvarą susikūrė pirmojo kėlinio pabaigoje ir antrojo pradžioje.

14:12 pirmavę „Žalgirio“ krepšininkai suorganizavo spurtą 16:2. Visgi dviženklės persvaros ilgai išlaikyti nesugebėjo. Chima Monekes ir Markuso Howardo vedami baskai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki minimalaus – 39:40.

Tačiau šeimininkų pastangos išsiveržti į priekį ir vėl buvo nublokštos. Kauniečiai užkūrė tritaškių vakarėlį. Vieną po kito tritaškį pradėję smaigstyti kauniečiai trečiojo kėlinio viduryje sugebėjo įgyti net 18 taškų pranašumą – 62:44.

Bet ir triuškinanti persvara neleido kauniečiams jaustis saugiai. Ch.Moneke ketvirtajame kėlinyje pradėjo savo šou ir leido šeimininkams sumažinti atsilikimą iki 5 taškų (75:80). K.Maksvytis nieko nelaukęs paprašė pertraukėlės, po kurios žalgiriečiai sukūrė įspūdingą pergalingą spurtą 19:7.

Kauniečius į priekį vedė priekinės linijos krepšininkai.

Brady Manekas per 28 minutes surinko 17 taškų (0/2 dvit., 5/5 trit., 2/3 baud.), 14 atkovotų kamuolių ir 27 naudingumo balus.

Rolandas Šmitas prie pergalės pridėjo 21 tašką (2/4 dvit., 3/4 trit., 8/8 baud.), 8 atkovotus kamuolius ir 27 naudingumo balus.

„Žalgiris“ Vitorijoje tolimus metimus pataikė net 66,7 proc. tikslumu (14 iš 21).

„Baskonia“ gretose nesustabdomai rungtyniavo Chima Moneke. Įspūdingą sezoną žaidžiantis Nigerijos krepšininkas pelnė 32 taškus (7/11 dvit., 4/8 trit., 6/9 baud.), atkovojo 9 ir perėmė 2 kamuolius, blokavo 2 metimus, išprovokavo 7 pražangas, pats 5 kartus pažeidė taisykles ir surinko 37 naudingumo balus.

Puikiai šeimininkų komandoje žaidė ir Markusas Howardas. Gynėjas pasižymėjo 26 taškais (2/6 dvit., 6/13 trit., 4/4 baud.), 6 išprovokuotomis pražangomis ir 17 naudingumo balų.

„Baskonia“: Chima Moneke 32, Markusas Howardas 26, Codi Milleris-McIntyre’as 7.

„Žalgiris“: Rolandas Šmitas 21, Brady Manekas 17, Keenanas Evansas 14.

Kauniečiai sezoną pradėjo įveikdami Bolonijos „Virtus“ ir Belgrado „Crvena zvezda“, tačiau vėliau nusileido „Real“ klubui.

„Baskonia“ įveikė Berlyno ALBA, tačiau neprilygo „Real“ ir Miuncheno „Bayern“ krepšininkams.

„Varžovas ieško savo žaidimo, kažkiek pasikeitė. Bet komandos branduolys išliko nepakitęs, taip pat liko ekipoje treneris. Savo arenoje jie žaidžia gerai. Čia „Žalgiriui“ visada sunkiai sekasi, tačiau tikimės šią tendenciją pakeisti“, – prieš rungtynes kalbėjo K.Maksvytis.

Praėjusiame sezone abi komandos iškovojo pergales namų rungtynėse. Vitorijoje „Baskonia“ šventė pergalę rezultatu 93:73.