Triuškinamą pranašumą iššvaisčiusi ir be R. Jokubaičio žaidusi „Barcelona“ įveikė „Panathinaikos“ ir neblogai žaidusį M. Grigonį

Nors ir be Roko Jokubaičio – „Barcelona“ (5/1) ir toliau tęsia sėkmingą sezoną Eurolygoje. Rogerio Grimau auklėtiniai namuose 80:72 (21:20, 24:13, 26:14, 9:25) įveikė neblogai rungtyniavusio Mariaus Grigonio atstovaujamą Atėnų „Panathinaikos“ klubą (2/4). Lemiame ketvirtyje Katalonijos klubas pirmavo net 28 taškų skirtumu 75:47, tačiau „Panathinaikos“ ketvirtąjį kėlinį laimėjo 9:25 ir galop mačą pralaimėjo ne tokiu didžiuliu skirtumu, koks jis galėjo būti.

Jabari Parkeris ir Marius Grigonis<br> ZUMAPress.com/SPO/SIPA/Scanpix nuotr.

Nov 3, 2023, 9:01 PM, atnaujinta Nov 4, 2023, 12:22 AM

Primename, kad šiame mače dėl klubo traumos nežaidė R.Jokubaitis. Kol kas vis dar nėra aišku, kiek laiko Lietuvos rinktinės įžaidėjas praleis be krepšinio. Šiame mače Katalonijos klubo gretose nežaidė ir naudingiausias ekipos žaidėjas Eurolygoje Nicolasas Laprovittola.

M.Grigonis aikštelėje praleido 24,5 minutės, per kurias pelnė 11 taškų (2/5 dvit., 2/5 trit., 1/1 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir sukaupė 6 naudingumo balus.

Rezultatyviausiai „Barcelona“ gretose žaidė savo rezultatyvumo rekordą pagerinęs 2014-ųjų naujokų biržos antrasis šaukimas Jabari Parkeris. Puolėjas į „Panathinaikos“ krepšį įmetė 17 taškų (7/10 dvit., 0/2 trit., 3/5 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir sukaupė 17 naudingumo balų. Prieš tai savo rezultatyviausiame mače amerikietis buvo pelnęs 15 taškų.

„Panathinaikos“ gretose rezultatyviausiai žaidė Jerianas Grantas. Gynėjas surinko 15 taškų (4/7 dvit., 2/2 trit., 1/1 baud.) ir surinko 12 naudingumo balų.

Pirmasis kėlinys Barselonoje buvo itin atkaklus. Aikštelėje dominavo puolimas, kas galop lėmė, kad nė vienai ekipai nepavyko susikrauti didesnio pranašumo. Po pirmųjų 10 mačo minučių minimaliu vieno taško skirtumu pirmavo aikštelės šeimininkai (21:20).

Antrojo kėlinio pradžioje „Barcelona“ spurtavo 10:2 ir buvo arti to, kad susikrautų dviženklį pranašumą (31:22), o likus kiek daugiau nei trims minutėms iki antrojo kėlinio pabaigos aikštelės šeimininkai pirmąkart susikrovė dviženklį pranašumą 39:28, o į ilgąją pertrauką R.Grimau auklėtiniai ėjo pirmaudami 12-os taškų skirtumu (45:33).

Trečiojo kėlinio pradžia sėkmingesnė buvo „Barcelona“ krepšininkams, kurie pirmosiomis ketvirčio minutėmis spurtavo 9:2 ir susikrovė rekordinę 19-os taškų persvara (54:35). Antroje trečiojo kėlinio pusėje „Barcelona“ toliau žaidė ypač gerai ir prieš pat ketvirtąjį kėlinį susikrovė rekordinį 24 taškų pranašumą bei triuškino varžovus iš Atėnų (71:47).

Vienu metu ketvirtojo kėlinio pradžioje „Barcelona“ pirmavo net 28 taškų skirtumu 75:47, tačiau vėliau „Panathinaikos“ spurtavo 0:14 ir nukirpo varžovų pranašumą iki 14 taškų (75:61). Kai prasidėjo keitimai ir į aikštelę buvo leidžiami žaidėjai, kurie šiame mače žaidė mažiau, „Barcelona“ prarado triuškinamą pranašumą bei ketvirtąjį kėlinį pralaimėjo 9:25. Visgi nepaisant to, kad ketvirtąjį kėlinį R.Grimau pralaimėjo dideliu skirtumu, aikštelės šeimininkai 80:72 vis tiek iškovojo pergalę prieš „Panathinaikos“. Ši pergalė – penktoji Katalonijos klubo pergalė Eurolygoje.

„Barcelona“: Jabari Parkeris 17, Oriolas Pauli 12 (4/5 dvit., 1/3 trit., 1/1 baud., 4 atk. kam., 4 kld.), Tomašas Satoransky (3/5 dvit., 1/3 trit., 1/2 baud., 7 atk. kam., 3 rez. perd., 17 naud. bal.) ir Nikola Kaliničius (2/2 dvit., 2/2 trit., 4 atk. kam., 3 rez. perd., 15 naud. bal.) po 10, Janas Vesely 9 (2/7 dvit., 5/6 baud., 4 atk. kam., 13 naud. bal.).

„Panathinaikos“: Jerianas Grantas 15, Aleksanderis Balcerowskis 12 (5/5 dvit., 0/1 trit., 2/3 baud., 4 atk. kam., 17 naud. bal.), Marius Grigonis 11 (2/5 dvit., 2/5 trit., 3 atk. kam., 3 rez. perd., 6 naud. bal.), Mathiasas Lessortas 9 (2/5 dvit., 5/6 baud., 4 atk. kam., 12 naud. bal.).