T. Sedekerskis buvo naudingiausias, o „Baskonia“ dramatiškai nutraukė pralaimėjimų seriją Eurolygoje

Tikroje dramoje Vitorijoje – nutraukta trijų paeiliui „Baskonia“ pralaimėjimų serija Eurolygoje. Į „Baskonia“ (2/4) sugrįžusio Duško Ivanovičiaus ekipa 84:83 (23:23, 25:19, 15:24, 21:17) per plauką iškovojo pergalę prieš Belgrado „Partizan“ (2/4).

Tadas Sedekerskis<br>G. Bitvinsko nuotr.

Nov 3, 2023, 9:01 PM, atnaujinta Nov 3, 2023, 11:58 PM

Ketvirtajame kėlinyje abi ekipos keitėsi sėkmingais momentais ir antroje ketvirčio pusėje nė viena ekipa nepirmavo ypač dideliu skirtumu. Likus minutei 82:80 pirmavo Vitorijos „Baskonia“, tačiau po to po nesėkmingo išpuolio į greitą kontrpuolimą pabėgo „Partizan“ krepšininkai, kuriems du taškus su pražanga įmetė Jamesas Nunnally 82:83, bet tai nebuvo pabaiga.

Savo atsakui laiko turėjo ir „Baskonia“ krepšininkai. Codi Milleris-McIntyre‘as nepataikė laisvas iš toli, tačiau kamuolį puolime atkovojo Chima Moneke, kuris metimo metu išprovokavo varžovo pražangą ir stojo mesti dviejų baudos metimų. Iki minėtojo momento Ch.Moneke buvo pataikęs 3 baudos metimus iš 5, tačiau lemiamomis akimirkomis puolėjo ranka nesudrebėjo ir krepšininkas pataikė abi baudas, o tai leido „Baskonia“ išsiveržti vienu tašku į priekį (84:83).

Savo ataką galėjo surengti trumpą ataką, tačiau „Partizan“ ataka nebuvo sėkminga. Po to dar Zach'as LeDay prasižengė prieš Ch.Moneke, tačiau puolėjas prametė abi baudas ir pergalę 84:83 galop šventė D.Ivanovičiaus auklėtiniai.

Šiame mače „Baskonia“ gretose naudingiausiai žaidė lietuvis Tadas Sedekerskis. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės puolėjas per 31,5 minutės pelnė 14 taškų (5/7 dvit., 0/2 trit., 4/4 baud.), sugriebė 8 atkovotus kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir sukaupė 22 naudingumo balus.

Rungtynių herojimu „Baskonia“ ekipoje tapęs Ch.Moneke per 19,5 minutės aikštelėje pelnė 16 taškų (4/7 dvit., 1/2 trit., 5/9 baud.), atkovojo 6 ir perėmė 4 kamuolius bei surinko 20 naudingumo balų.

„Partizan“ gretose sužaidė amerikietis Frankas Kaminsky. Puolėjas per 23,5 minutės pelnė 8 taškus (4/5 dvit.), atkovojo 7 kamuolius, išdalino 5 rezultatyvius perdavimus ir sukaupė 21 naudingumo balą.

Pirmajame kėlinyje Vitorijoje – ypač rezultatyvus krepšinis ir naudingas T.Sedekerskis. Lietuvis vedė „Baskonia“ į priekį, kuomet per pirmąjį kėlinį ir beveik 9 praleistas minutes aikštelėje pelnė 9 taškus, atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir sukaupė 14 naudingumo balų. Nepaisant to, kad mūsiškis pirmajame kėlinyje buvo fantastiškas, D.Ivanovičiaus auklėtiniams nepavyko išsiveržti į priekį po pirmųjų 10 rungtynių minučių (23:23).

Antrojo kėlinio pradžioje 0:6 spurtavo „Partizan“ krepšininkai 23:29, tačiau netrukus į varžovų bandymą bėgti atsakė ir baskai, kurie surengė net 15:0 spurtą ir įpusėjus kėliniui buvo arti to, kad pirmautų dviženkliu skirtumu (38:29). Visgi prieš ilgąją pertrauką „Baskonia“ klubui nepavyko susikrauti dar didesnio pranašumo ir į pauzę tarp kėlinių aikštelės šeimininkai ėjo turėdami 6 taškų pranašumą (48:42).

Trečiajame kėlinyje dominavo „Partizan“ krepšininkai, kurie ketvirčio pradžioje surengė spurtą 4:17 ir buvo išsiveržę į priekį 6 taškais (55:61). Visgi kėlinio pabaigoje Chima Moneke pataikė dvitaškį, leidusį į ketvirtąjį kėlinį „Baskonia“ krepšininkams sumažinti varžovų pranašumą iki 3 taškų (63:66).

„Baskonia“: Chima Moneke 16, Tadas Sedekerskis (8 atk. kam., 22 naud. bal.) ir Markusas Howardas (3/10 dvit., 2/9 trit., -1 naud. bal.) po 14, Vanja Marinkovičius 12 (3/5 trit., 3/3 baud.), Maikas Kotsaras 11 (4/5 dvit., 3/3 baud., 4 atk. kam., 16 naud. bal.), Codi Milleris-McIntyre‘as 9 (2/4 dvit., 0/3 trit., 5/5 baud., 8 atk. kam., 8 rez. perd., 21 naud. bal.).

„Partizan“: Jamesas Nunnally 16 (1/3 dvit., 3/5 trit., 5/5 baud.), Tristanas Vukčevičius 13 (2/2 dvit., 2/3 trit., 3/3 baud., 3 blk., 15 naud. bal.), Zach'as LeDay (4/7 dvit., 1/2 trit., 4 atk. kam.) ir Ognjenas Jaramazas (4/5 dvit., 1/4 trit.) po 11, Danilo Andjušičius 9 (2/2 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.) ir Frankas Kaminsky 8 (4/5 dvit., 7 atk. kam., 5 rez. perd., 21 naud. bal.)