NBA lygoje naktį iš penktadienio į šeštadienį buvo sužaistos pirmosios vidurio sezono turnyro rungtynės, o jo startas pažymėtas puikia Nikola Jokičiaus ir Luka Dončičiaus dvikova.

NBA vidurio sezono turnyras startavo įspūdinga N. Jokičiaus ir L. Dončičiaus dvikova<br> AFP/Scanpix nuotr.

Nov 4, 2023, 7:59 AM, atnaujinta Nov 4, 2023, 8:04 AM

N.Jokičiaus vedama „Denver Nuggets“ (5/1) namuose 125:114 (40:24, 30:31, 32:32, 23:27) nugalėjo „Dallas Mavericks“ (4/1) ekipą.

„Mavericks“ krepšininkai pirmavo tik pirmomis rungtynių minutėmis, tačiau šeimininkai dar pirmajame kėlinyje perėmė iniciatyvą ir sugebėjo susikurti 16 taškų persvarą.

Per likusį rungtynių laiką „Mavericks“ arčiausiai buvo priartėję 7 taškų skirtumu antrajame kėlinyje ir neturėdami didesnių vilčių išplėšti pergalę pripažino NBA čempionų pranašumą.

Nugalėtojų gretose nesustabdomas buvo N.Jokičius. Serbas pelnė 33 taškus (12/14 dvit., 2/2 trit., 3/5 baud.), atkovojo 14 kamuolių, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir 4 kartus suklydo.

Kitoje barikadų pusėje Slovėnijos pasididžiavimas L.Dončičius surinko 34 taškus (5/13 dvit., 6/11 trit., 6/7 baud.), 10 atkovotų kamuolių, 8 rezultatyvius perdavimus ir 9 klaidas.

„Nuggets“: Nikola Jokičius 33, Michaelas Porteris 24, Aaronas Gordonas ir Jamalas Murray’us po 18.

„Mavericks“: Luka Dončičius 34, Kyrie Irvingas 22, Grantas Williamsas ir Joshas Greenas po 13.

Vidurio sezono turnyro rungtynės taip pat skaičiuojasi kaip ir reguliaraus sezono rungtynės, tad tai buvo pirmasis Dalaso ekipos pralaimėjimas šį sezoną ir lygoje liko tik viena nepralaimėjusi ekipa – „Boston Celtics“ (4/0).

„Nuggets“ ir „Mavericks“ grupėje taip pat rungtyniauja „Houston Rockets“, „Los Angeles Clippers“ ir „New Orleans Pelicans“ su Jonu Valančiūnu. Šios komandos dar nežaidė savo rungtynių.

Vidurio sezono turnyre 30 NBA komandų yra suskirstytos į 6 grupes atsižvelgiant į konferencijas. Grupių etape komandos sužais po kartą su visais varžovais (2 rungtynės namuose, 2 išvykoje). Į ketvirtfinalius žengs grupių nugalėtojai ir dvi geriausios antras vietas užėmusios ekipos. Grupių etapo mačai bus žaidžiami lapkričio 3–28 dienomis.

Atkrintamosiose bus žaidžiama iš vienerių rungtynių. Pusfinaliai ir finalas (gruodžio 7–9 d.) bus žaidžiamas Las Vegase. Visiems čempionų krepšininkams bus įteiktas 500 tūkst. JAV dolerių čekis. Vicečempionai gaus po 200 tūkst, trečios vietos laimėtojai po 100 tūkst., o ketvirtosios vietos ekipos žaidėjai gaus po 50 tūkst. JAV dolerių.