„Žalgiris“ dėl klaidų rekordo nuskendo Atėnuose – klampiai žaidęs „Panathinaikos“ pratęsė Kauno pralaimėjimų seriją

Kauno „Žalgiris“ dviejų mačų savaitę pradėjo Atėnuose, kur Graikijos sostinėje trečiadienį žaidė su „Panathinaikos“ su Mariumi Grigoniu. Sunkiose ir klampiose rungtynėse kauniečiai krito 71:73 (15:13, 24:23, 13:17, 19:20) ir pratęsė pralaimėjimų seriją Eurolygoje iki keturių. „Žalgiris“ šiose rungtynėse padarė net 23 klaidas – tai yra šio sezono komandos rekordas.

„Panathinaikos“ ir „Žalgirio“ komandų dvikova.<br> zalgiris.lt nuotr.
Kauno „Žalgirio“ ekipa.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Kauno „Žalgirio“ ekipa.<br>zalgiris.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (22)

Nov 15, 2023, 8:16 PM, atnaujinta Nov 15, 2023, 11:33 PM

Šioje akistatoje per pirmuosius du kėlinius žaidimo eigą diktavo kauniečiai – jie pirmavo 2–4 taškų skirtumu, tik kelis kartus leidę šeimininkams Atėnų žaidėjams persverti rezultatą.

Antrojo kėlinio viduryje „Žalgiris“ pabėgo 33:27, 36:29, tačiau „Panathinaikos“ sugebėjo sumažinti atsilikimą ir ekipos išėjo ilsėtis kauniečiams pirmaujant 39:36.

K.Maksvyčio kariauna padarė per du kėlinius net 11 klaidų, tačiau graikų klubas pataikė vos 8 baudų metimus iš 17.

Trečiame kėlinyje gerai pradėję kauniečiai vis dėlto dėl klaidų gausos atidavė iniciatyvą ir K.Mitoglu 6-ąją ketvirčio minutę tritaškiu persvėrė rezultatą savo ekipos naudai 47:46. Nors K. Maksvyčio ekipa ir vėl išsiveržė į priekį 50:47, šeimininkai pasivijo ir vėl išsiveržė į priekį 51:50.

Po trijų kėlinių „Panathinaikos“ pirmavo minimaliai – 53:52, o Kauno komanda buvo padariusi jau 15 klaidų.

Ketvirtame kėlinyje net 8 taškus iš eilės su dviem tritaškiais įmetė Rolandas Šmitas, tačiau likus kovoti 6 min. rezultatas tapo 60:60.

Šioje situacijoje techninę pražangą gavo Graikijos klubo vedlys Erginas Atamanas ir kauniečiai pasinaudojo tik pataikytu baudos metimu 61:60.

likus žaisti 3 min. „Panathinaikos“ pirmavo rekordiniu 3 taškų skirtumu 67:64, tačiau T.Dimša sumažino skirtumą iki vieno taško.

Galiausiai M.Lessortas pelnė du taškus baudomis ir paskutinę minutę graikai pirmavo 69:68. K.Sloukas pelnė du taškus ir likus grumtis 25 sek. šeimininkai pirmavo 71:68. Paskutinėje atakoje B.Manekas pataikė tritaškį ir išlygino rezultatą 71:71.

Graikams buvo likusios 13 sek. atakai. Kauniečiai prasižengė ir K.Sloukas pataikė vieną baudos metimą. tačiau savo atakoje „Žalgiris“ ir vėl padarė klaidą ir teko bauduoti M.Grigonį.

Jis įmetė pirmąjį baudos metimą, tačiau specialiai prametė antrą ir dvikova baigėsi graikų pergale.

„Žalgiris“: Rolandas Šmitas 15 (4/4 trit.), Arnas Butkevičius 10 (8 atk. kam.), Tomas Dimša ir Laurynas Birutis po 9, Kevarriusas Hayesas 8, Keenanas Evansas (5 kld.), Nazas Mitrou-Longas ir Brady Manekas po 6.

„Panathinaikos“: Konstantinos Mitoglou 19 (4/5 trit.), Kostas Sloukas 16, Mathiasas Lessortas 13, Jerianas Grantas 10, Marius Grigonis 7.

Tiek „Žalgiris“, tiek „Panathinaikos“ šį Eurolygos sezoną pradėjo banguotai ir sužaidus 7 turus turėjo po 3 pergales.

Tiesa, praėjusiame ture „Panathinaikos“ šventė lengvą pergalę, įveikęs Berlyno ALBA 99:85.

Tuo tarpu kauniečiai ir vėl pralaimėjo, išvykoje po pratęsimo nusileidę Stambulo „Anadolu Efes“ 82:86.

Kitą vertus, Atėnų klubas namie buvo aiškiai pažeidžiamas – iš keturių iki tol būvusių dvikovų laimėjo tik du kartus, o būtent Tel Avivo „Maccabi“ ir Pirėjo „Olympiakos“ karaliavo Atėnų ekipos „Oaka“ arenoje.

Kauno „Žalgiris“ iki trečiadienio buvo atsidūręs kol kas giliausioje 2023–2024 m. sezono duobėje.

Pagal pergalingų ir pralaimėtų rungtynių seriją žalgiriečiai prieš dvigubą Eurolygos savaitę buvo atsidūręs lentelės uodegoje.

„Žalgiris“ fiksavo trijų pralaimėtų rungtynių seriją, o už Kazio Maksvyčio auklėtinius prasčiau šiuo metu žaidžia tik Miuncheno „Bayern“ klubas, kuris pralaimėjo keturis mačus iš eilės.

Dviejų pralaimėtų rungtynių serijas taip pat fiksavo Berlyno ALBA.

„Žalgiris“ trečiadienį išvykoje žaidžia su Atėnų „Panathinaikos“, o penktadienį namuose – su „Bayern“.