Galingoje J. Valančiūno ir N. Jokičiaus mikrodvikovoje – „Pelicans“ pergalė prieš NBA čempionus

NBA tęsiasi sezono vidurio turnyras, kuriame antrąją pergalę iškovojo Jono Valančiūno atstovaujama „New Orleans Pelicans“ (6/6) ekipa. Lietuvio klubas 115:110 (36:28, 33:25, 26:33, 20:24) patiesė NBA čempionus „Denver Nuggets“ (9/3).

Jonas Valančiūnas ir Nikola Jokičius<br> USA Today Sports/Scanpix nuotr.

Nov 18, 2023, 6:33 AM

Tiek Denverio, tiek Naujojo Orleano klubas turi po 2 pergales ir 1 pralaimėjimą naujajame NBA organizuojamame turnyre. Primename, kad visos turnyro pergalės yra įskaičiuojamos ir į reguliaraus sezono rezultatą.

Šiose rungtynėse matėme puikią JV ir Nikola Jokičiaus mikrodvikovą.

Lietuvis per 34,5 minutės aikštelėje pelnė 22 taškus (9/15 dvit., 1/3 trit., 1/3 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Už JV „New Orleans Pelicans“ komandoje rezultatyvesnis buvo tik Zionas Williamsonas, kuris pelnė 26 taškus (9/16 dvit., 1/1 trit., 5/11 baud.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir sugriebė 4 atkovotus kamuolius.

NBA čempionų gretose įspūdingą mačą sužaidė N.Jokičius.

Serbas aikštelėje praleido 36 minutes, per kurias pelnė 26 taškus (9/12 dvit., 1/8 trit., 5/5 baud.), sugriebė 16 atšokusių kamuolių ir atliko net 18 rezultatyvių perdavimų. Visose paminėtose kategorijose N.Jokičius buvo geriausias savo komandoje.

Jam geriausiai talkino Christianas Braunas, kuris per 29,5 minutės pelnė 25 taškus (8/14 dvit., 3/5 trit.) ir atkovojo 9 kamuolius. Šiose rungtynėse Ch.Braunas pagerino savo karjeros rezultatyvumo rekordą.

Pirmoji mačo dalis priklausė J.Valančiūno komandai. Lietuvio klubas pirmajame kėlinyje truputį bangavo, tačiau pasibaigus pirmajam ketvirčiui buvo arti dviženklio pranašumo (36:28).

Antrajame ketvirtyje „Pelikanai“ susikrovė dviženklį pranašumą, kurį pavyko išsaugoti iki pat ilgosios pertraukos, leidusį pabėgti nuo NBA čempionų ir fenomenalaus N.Jokičiaus (69:53).

Trečiajame kėlinyje „Nuggets“ buvo pavykę sumažinti varžovų pranašumą iki 6 taškelių 92:86, tačiau Naji Marshallo tikslus tritaškis kėlinio pabaigoje leido „Pelicans“ ekipai pirmauti didesniu skirtumu (95:86).

Ketvirtojo kėlinio pradžia buvo sėkmingesnė svečiams iš Denverio, kurie per pirmąsias 2 minutes surengė spurtą 0:6 ir nukirpo JV klubo pranašumą iki 3 taškelių (95:92).

Ketvirtojo kėlinio viduryje „Nuggets“ po Ch.Brauno dvitaškio sumažino varžovų pranašumą iki minimalaus 103:102, tačiau po to Z.Williamsono ir Brandono Ingramo duetas 8:0 leido spurtuoti „Pelicans“ krepšininkams bei likus 2 minutėms iki mačo pabaigos pirmauti solidžiu 9 taškų skirtumu (111:102).

Per likusį laiką „Nuggets“ galėjo išplėšti pratęsimą, kuomet surengė savąjį spurtą 2:8 (113:110), tačiau Kentaviouso Caldwello-Pope‘o, Reggie Jacksono ir Aarono Gordono tritaškiai, kurie galėjo išplėšti pratęsimą, buvo netikslūs, o mačą dvejomis tiksliomis baudomis uždarė Herbertas Jonesas (115:110).

„Pelicans“: Zionas Williamsonas 26 (6 rez. perd., 4 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 22 (9/15 dvit., 1/3 trit., 8 atk. kam., 3 rez. perd.), Brandonas Ingramas 21 (7/15 dvit., 2/4 trit., 8 rez. perd.), Naji Marshallas 12 (4/5 trit., 5 atk. kam.) ir Dysonas Danielsas 10 (4/5 dvit., 8 atk. kam., 7 rez. perd., 3 per. kam.).

„Nuggets“: Nikola Jokičius 26 (9/12 dvit., 1/8 trit., 5/5 baud., 18 rez. perd., 16 atk. kam.), Christianas Braunas 25 (8/14 dvit., 3/5 trit., 9 atk. kam.), Michaelis Porteris 18 (6/8 dvit., 2/6 trit., 11 atk. kam.), Aaronas Gordonas (7/10 dvit., 0/4 trit., 8 atk. kam.) ir Reggie Jacksonas (4/5 dvit., 2/7 trit.) po 14.