Įspūdinga „Real“ pergalių serija nutrūko: „Unicaja“ po 18–os metų pertraukos išvykoje įveikė karališkąjį klubą

Nutrūko įspūdinga Madrido „Real“ (9/1) 19 pergalių serija. 21 taško pranašumą išbarstęs karališkasis klubas 93:99 (25:26, 29:13, 18:27, 21:33) namuose krito prieš Malagos „Unicaja“ (7/3). Chuso Mateo auklėtiniai iki šių rungtynių tiek ACB, tiek Eurolygoje buvo iškovoję po 9 pergales paeiliui, tačiau ši serija nutrūko namų arenoje prieš Malagos krepšininkus. Taip pat dvi pergalės buvo iškovotos taurės varžybose.

Davidas Kravišas.<br>FIBA nuotr.

2023-11-19 15:25, atnaujinta 2023-11-19 16:48

Tai buvo pirmoji „Unicaja“ pergalė Ispanijos pirmenybėse (ACB) „Real“ namų arenoje po 18 metų pertraukos.

„Unicaja“ gretose įspūdingai sužaidė Davidas Kravišas. Puolėjas per 26 minutes pelnė 23 taškus (7/7 dvit., 3/6 trit.), atkovojo 6 kamuolius ir sukaupė 25 naudingumo balus.

„Real“ nuo pralaimėjimo 18 taškų (4/5 dvit., 2/5 trit., 4/4 baud.) įmetęs ir 5 rezultatyvius perdavimus atlikęs Facundo Campazzo.

Pirmojo kėlinio pradžioje abi komandos sunkiai įsibėgėjo, tačiau antroje ketvirčio pusėje abejoms komandos atsirišo rankos ir buvo pradėtas žaisti atviras krepšinis. Visgi po pirmųjų dešimties minučių Eurolygos čempionai minimaliu skirtumu atsilikinėjo (25:26).

Visgi vaizdas pasikeitė antrajame kėlinyje. Įpusėjus ketvirčiui dar geriau įsisuko „Real“ puolimas, kuomet metimus pataikė praktiškai visi, kas norėjo, o to dėka ketvirtį 29:13 laimėję Ispanijos sostinės krepšininkai į ilgąją pertrauką ėjo turėdami solidų pranašumą (54:39).

Trečiojo kėlinio pradžioje „Real“ spurtavo 8:2 ir pirmąkart pabėgo per 20 taškų bei kartu susikrovė iki tol didžiausią turėtą pranašumą (62:41). Visgi po šoko kėlinio pradžioje, savuoju spurtu atsakė ir svečiai. „Unicaja“ krepšininkai trečiajame kėlinyje surengė įspūdingą spurtą 5:22 ir likus dviem minutėms iki kėlinio pabaigos pirmąkart po ilgosios pertraukos sumažino savo deficitą iki vos 4 taškų (67:63).

Po to Mario Hezonja įmetė penkis taškus paeliui, tačiau į jo bandymą tempti „Real“ atsakė ir Davidas Kravišas, kuris pataikė tritaškį, leidusį išlikti intrigai ir ketvirtajame kėlinyje (72:66).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje – puolimo krepšinis. Abi ekipos rengė rezultatyvias atakas, „Unicaja“ artėjo prie „Real“, tačiau aikštelės šeimininkai vis sugebėdavo atsakyti varžovams. Visgi „Real“ pirmoje lemiamo kėlinio pusėje iki pat galo išbarstė savo turėtą 21 taško pranašumą. Po antrojo Tylerio Kalinoskio tritaškio ketvirtajame kėlinyje rezultatas tapo lygus 81:81 ir „Real“ turėjo vargti dėl pergalės namuose.

Likus trims minutėms Tysonas Carteris pataikė tolimą metimą, kuris pirmąkart po ilgos pertraukos leido išsiveržti į priekį 83:85, tačiau savo taškais atsakė ir „Real“ (85:85). Visgi kitoje atakoje dvitaškį pataikė ir „Unicaja“, leidusį vėl pirmauti trapiu dviejų taškų skirtumu (85:87).

T.Carteris puikiai žaidė izoliacijoje, sutraukė gynybą ir atliko perdavimą Kameronui Taylorui, kuris pelnė du taškus iš po krepšio. Kitoje atakoje tas pats K.Tayloras pasižymėjo dvitaškiu su pražanga, pataikė baudos metimą ir likus beveik 1,5 minutės leido „Unicaja“ klubui pirmauti 7 taškais (87:94).

Facundo Campazzo bandė gelbėti „Real“ savo taškais. Gynėjas pelnė keturis taškus paeiliui, leidusius „Real“ sumažinti varžovų pranašumą iki 4 taškų (91:95).

T.Carteris po minutės pertraukėlės išpildė puikiai paruoštą derinį ir pelnė du lengvus taškus iš po krepšio, o „Real“ per likusį laiką nespėjo nieko doro padaryti ir 93:99 patyrė pirmąjį pralaimėjimą šiame sezone.

Įspūdingas Malagos ekipos sugrįžimas:

„Real“: Facundo Campazzo 18, Mario Hezonja 14 (4/8 dvit., 2/4 trit., 3 atk. kam.), Sergio Rodriguezas 11 (3/4 trit., 2/2 baud., 3 rez. perd.), Džananas Musa 10 (2/4 dvit., 2/3 trit.), Gabrielis Deckas (1/5 dvit., 2/3 trit., 4 atk. kam.) ir Rudy Fernandezas po 9, Walteris Tavaresas 8 (3/7 dvit., 5 atk. kam.).

„Unicaja“: Davidas Kravišas 23 (6 atk. kam.), Kameronas Tayloras 19 (7/10 dvit., 1/2 trit., 2/2 trit., 4 atk. kam., 4 rez. perd., 27 naud. bal.), Tysonas Carteris 13 (3/6 dvit., 1/3 trit., 4/4 baud., 6 rez. perd., 4 atk. kam., 17 naud. bal.), Tyleris Kalinoskis 11 (3/4 trit., 3 rez. perd.), Nihadas Dedovičius 9.