Įspūdingas D. Sabonio šou – pranoko L. Dončičių ir „Kings“ padovanojo šeštąją pergalę iš eilės

Lietuvis Domantas Sabonis ir De'Aaronas Foxas surengė tokį šou Dalase, kad vietos „Mavericks“ (9/5) su Luka Dončičiumi teliko nuleisti rankas. „Sacramento Kings“ (8/4) ekipa Teksase susitvarkė su Dalaso atstovais 129:113 (35:36, 35:29, 37:31, 22:17) ir iškovojo jau šeštąją pergalę iš eilės. Tai buvo trečioji pergalė iš eilės išvykoje ir Sakramentas siunčia aiškią žinutę, kad yra pasirengęs kovoti dėl čempiono titulo.

Domantas Sabonis<br> AFP/Scanpix.nuotr.

Nov 20, 2023, 7:18 AM, atnaujinta Nov 20, 2023, 7:31 AM

Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas D.Sabonis pataikė 13 iš 13 dvitaškių ir pelnė 32 taškus, tačiau iki karjeros rekordo – 42 taškų – jam pritrūko.

Lietuvis per 35 minutes taip pat pataikė 6 iš 10 baudų, prametė 2 tritaškius, atkovojo 13 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

„Mavericks“ net ir po pralaimėjimo Pietvakarių divizione išlieka pirma. Per savo šešių pergalių seriją „Kings“ varžovus įveikdavo vidutiniškai po 10,3 taško skirtumu.

D. Sabonis tampa tikra pergalių mašina – per šešių mačų pergalių seriją jis vidutiniškai pelnė po 25,8 taško, atsikovojo po 12,7 kamuolio ir atliko 8,7 rezultatyvaus perdavimo.

Lietuvio pataikymas šiuo metu yra net 61 procentas.

Vos per 31 minutę De'Aaronas Foxas pelnė 30 taškų, atkovojo septynis ir perėmė tris kamuolius.

Po čiurnos traumos grįžęs A. Foxas vidutiniškai pelnė 33 taškus, atliko 6 rezultatyvaus perdavimo, atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius. Su juo „Kings“ yra laimėjęs visis keturis pastaruosius mačus.

A.Foxas ir D.Sabonis žaidė 2022–23 m. „Visų žvaigždžių“ rungtynėse.

Trečiame kėlinyje rezultatas dar buvo lygus 89:89, tačiau „Kings“ atitrūko 101:92. Keturis taškus šiame spurte įmetė D.Sabonis.

Galiausiai „Kings“ atkarpą laimėjo 18:5 ir laimėtojas buvo aiškus.

Pralaimėjusiems Dalaso lyderis slovėnas Luka Dončičius per 32 minutes pelnė 25 taškus (4/12 dvit., 3/7 trit., 8/10 baud.), atkovojo 10 ir perėmė 3 kamuolius bei atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

„Kings“ dabar vyks į Naująjį Orleaną, kur kovos prieš „Pelicans“, o šiame mače sužais vienas prieš kitą D. Sabonis ir Jonas Valančiūnas.

„Mavericks“: Luka Dončičius 25, Kyrie Irvingas 23, Timas Hardaway 14, Joshua Greenas 11, Dante Exumas 8.

„Kings“: Domantas Sabonis 32 (42 naud. bal.), De'Aaronas Foxas 30, Keeganas Murray 17, Chrisas Duarte 13.

Gyvai: iniciatyvos „4 milijonų Lietuva“ pristatymas