T. Sedekerskis žaidė naudingai, o ketvirtąjį kėlinį triuškinamai laimėjusi „Baskonia“ svečiuose įveikė „Valencia Basket“

Įspūdingai ketvirtąjį kėlinį sužaidusi Vitorijos „Baskonia“ (6/5) išvykoje 98:84 (20:21, 24:31, 23:18, 31:14) įveikė Valensijos „Valencia Basket“ (5/6) ir iškovojo šeštąją pergalę Eurolygoje. Valensijos klubui šis pralaimėjimas penktasis paeiliui Eurolygoje. Šiame mače Tadas Sedekerskis sužaidė solidų mačą, tačiau didžiąją dalį savo taškų pelnė per pirmąjį ketvirtį.

Tadas Sedekerskis<br>G.Bitvinsko nuotr.

2023-12-01 21:01, atnaujinta 2023-12-02 00:05

T.Sedekerskis Valensijoje aikštelėje praleido 37 minutes, per kurias pelnė 9 taškus (4/6 dvit., 1/2 baud.), sugriebė 5 atšokusius kamuolius, išprovokavo 4 pražangas ir sukaupė 14 naudingumo balų. Įdomu, kad lietuvis 8 iš 9 savo taškų pelnė pirmojo ketvirčio pabaigoje.

„Baskonia“ gretose rezultatyviausiai sužaidė Marcusas Howardas. Gynėjas per 21 minutę pelnė 24 taškus (6/14 trit., 6/6 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir surinko 19 naudingumo balų.

„Valencia Basket“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo neblogas Semi Ojeleye žaidimas. Puolėjas ant parketo praleido 31 minutę, pelnė 16 taškų (4/8 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius ir užfiksavo 13 naudingumo balų pasirodymą.

Pirmąjį kėlinį geriau pradėjo „Valencia Basket“ krepšininkai, kurie antroje ketvirčio pusėje turėjo 7 taškų pranašumą 12:19, tačiau į varžovų galingą puolimą atsakė T.Sedekerskis, kuris per paskutines 2 pirmojo ketvirčio minutes pelnė 8 taškus paeiliui bei prieš antrąjį kėlinį apkirpo savo komandos deficitą iki minimalaus (20:21).

Antrąjį ketvirtį geriau pradėjo Valensijos krepšininkai, kurie spurtavo 2:10 ir vėl buvo arti to, kad susikrautų dviženklį pranašumą prieš baskų klubą (22:31).

„Valencia Basket“ persiritus antrajam ketvirčiui į antrąją pusę pirmąkart susikrovę dviženklį pranašumą (23:33), kuris laikėsi didžiąją antrojo ketvirčio dalį. Visgi varžovų pražangas provokavęs Marcusas Howardas antrojo kėlinio pabaigoje patempė į priekį „Baskonia“ krepšininkus, o būtent tai prieš ilgąją pertrauką svečiams leido kiek sumažinti dviženklį varžovų pranašumą (44:52).

Trečiojo kėlinio pradžioje „Baskonia“ spurtavo 11:3 ir išlygino mačo rezultatą (55:55), tačiau antroje mačo dalyje geriau sužaidę „Valencia Basket“ krepšininkai prieš lemiamą ketvirtį susigrąžino trapų trijų taškų pranašumą (67:70).

Visgi lemiamame kėlinyje aukštesnę pavarą įjungė T.Sedekerskio atstovaujama Vitorijos „Baskonia“, kuri lemiamą ketvirtį laimėjo 31:14, o mačą laimėjo 98:94 ir šventė šeštąją pergalę Eurolygoje.

„Valencia Basket“ Eurolygoje tai buvo penktasis pralaimėjimas iš eilės.

Įdomu, kad lapkričio 19 d. „Baskonia“ Ispanijos pirmenybėse namuose 83:74 jau buvo įveikusi „Valencia Basket“ krepšininkus.

„Baskonia“: Marcusas Howardas 24, Chima Moneke 19 (5/7 dvit., 1/1 trit., 6/8 baud., 7 atk. kam., 5 klaid., 8 išpr. praž., 27 naud. bal.), Vanja Marinkovičius 14 (1/3 dvit., 3/8 trit., 4 atk. kam.), Codi Milleris-McIntyre'as 11 (5/8 dvit., 0/1 trit., 1/2 baud., 10 rez. perd., 4 atk. kam., 18 naud. bal.) ir Tadas Sedekerskis 9 (4/6 dvit., 5 atk. kam., 14 naud. bal.).

„Valencia Basket“: Semi Ojeleye 16, Chrisas Jonesas (5/6 dvit., 0/2 trit., 3/4 baud., rez. perd., 13 naud. bal.) ir Brandonas Daviesas (4/7 dvit., 0/1 trit., 5/6 baud., 3 atk. kam.) po 13 ir Jaredas Harperis 12 (2/5 dvit., 1/6 trit., 5/6 baud., 4 rez. perd.).