Taškų lenktynėse Katalonijoje „Barcelona“ šventė pergalę prieš ASVEL R. Jokubaitis grįžęs po traumos žaidė trumpai, N. Laprovittola užfiksavo karjeros rekordą

Barselonoje – Katalonijos klubo pergalė. „Barcelona“ (9/2) taškų lenktynėse 101:92 (28:24, 22:23, 28:24, 23:21) įveikė Vilerbano ASVEL (2/9) krepšininkus. Šiame mače po traumos į aikštelę grįžęs Rokas Jokubaitis žaidė trumpai, tačiau spėjo pasižymėti 4 taškais, o „Barcelona“ šiame mače pataikė net 17 iš 26 tritaškių (65,4 proc.).

Nicolasas Laprovittola<br> ZUMAPress.com/ZEUS/INT/Scanpix nuotr.

Dec 1, 2023, 9:01 PM, atnaujinta Dec 2, 2023, 12:06 AM

R.Jokubaitis aikštelėje praleido 10 minučių, per kurias surinko 4 taškus (2/2 dvit., 0/1 trit.), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo ir sukaupė 3 naudingumo balus.

„Barcelona“ krepšininkus į pergalę vedė argentinietis Nicolasas Laprovittola. Gynėjas per beveik 26 minutes įmetė 28 taškus (1/3 dvit., 8/10 trit., 2/3 baud.), atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir užfiksavo net 31 naudingumo balo pasirodymą. 8 taiklūs tritaškiai – argentiniečio karjeros rekordas.

ASVEL geriausiai sužaidė Timothe Luwawu-Cabarrot. Prancūzas aikšelėje praleido 30 minučių, per kurias pelnė 20 taškų (2/4 dvit., 5/10 trit.), sugriebė 4 atšokusius kamuolius, išdalino 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

Pirmoje rungtynių dalyje abi ekipos tiesiog siautė puolime.

„Barcelona“ per pirmąją dalį prametė vos 3 dvitaškius (14/17, 82,4 proc.), 5 tritaškius (6/11, 54,5 proc.) ir nė vieno baudos metimo (4/4), o ASVEL, nors ir prametė daugiau metimų, tačiau pataikė daugiau tritaškių (10/19 dvit., 52,6 proc., 8/15 trit., 53,3 proc., 3/3 baud.). Visgi 3 trapų pranašumą 50:47 prieš ilgąją pertrauką turėjo būtent aikštelės šeimininkai.

Antroje mačo dalyje ir toliau dominavo puolimas. Aikštelės šeimininkams tik ketvirtojo kėlinio antroje pusėje pavyko susikrauti kiek labiau apčiuopiamą pranašumą 96:85, kurį išsaugoję Rogerio Grimau auklėtiniai 101:92 įveikė Vilerbano ASVEL ir iškovojo 9-ąją pergalę Eurolygoje.

Katalonijos klubas po šios pergalės įsitvirtino antrojoje Eurolygos turnyrinės lentelės vietoje ir per vieną pergalę atsilieka nuo pirmoje vietoje esančio Madrido „Real“ klubo (10/1).

„Barcelona“: Nicolasas Laprovittola 28, Janas Vesely 14 (5/6 dvit., 4/5 baud., 3 atk. kam., 2 rez. perd., 19 naud. bal.), Jabari Parkeris 13 (1/3 dvit., 3/3 trit., 2/2 baud., 6 atk. kam., 19 naud. bal.), Tomašas Satoransky (2/2 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud., 5 rez. perd., 3 atk. kam., 16 naud. bal.) ir Willy Hernangomezas (6/7 dvit.) po 12 ir Oscaras Da Silva 10 (2/4 dvit., 2/2 trit.).

ASVEL: Timothe Luwawu-Cabarrot 20, Jofferey Lauvergne'as 17 (6/12 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud., 5 atk. kam., 3 rez. perd., 18 naud. bal.), Nando de Colo 16 (3/4 dvit., 3/4 trit., 3 rez. perd., 19 naud. bal.), Youssoupha Fallas (6/8 dvit., 3/4 baud., 7 atk. kam. 20 naud. bal.) ir Mike'as Scottas (2/4 dvit., 3/6 trit., 2/2 baud., 4 atk. kam., 3 rez. perd., 19 naud. bal.) po 15.