Devintasis J. Valančiūno dvigubas dviženklis neišgelbėjo „Pelicans“ nuo pralaimėjimo „Bulls“

„Chicago Bulls“ klubas pirmą kartą šiame NBA sezone laimėjo antrąsias rungtynes iš eilės – šeštadienio vakarą „United Center“ arenoje 124:118 (29:32, 21:32, 36:21, 35:36) nugalėjo Joną Valančiūns ir „New Orleans Pelicans“.

Jono Valančiūno pastangų įveikti „Bulls“ neužteko.<br> AFP/Scanpix nuotr.

Dec 3, 2023, 7:34 AM, atnaujinta Dec 3, 2023, 12:50 PM

„Dabar turime iškovoti pergales ir išvykoje, – sakė vienas geriausių „Bulls“ žaidėjų mače DeMaras DeRozanas. – Tokios pergalės tiek namie, tiek ir išvykoje turėtų būti mūsų planas.“

D.DeRozanas grįžo po praleistų rungtynių pasitempus kairiąją čiurną. Jis žaidė protingai ir efektyviai, pelnydamas 10 rezultatyvių perdavimų ir surinkęs 24 taškus. Už jį geriau kovojo tik Coby White'as, kuris pelnė 31 tašką.

Mačo pradžioje svečius tempė jų lyderis Zionas Williamsonas, kuris pirmą kartą žaidė antrąsias sezono rungtynes iš eilės. Antrame kėlinyje jis įmetė 8 taškus iš savo pelnytų 27 ir padėjo „Pelicans“ išeiti ilsėtis 61:53.

Tačiau viskas pasikeitė trečiame ketvirtyje, kur „Bulls“ spurtavo 36:21 ir panaikino deficitą. Per ketvirtą kėlinį Naujojo Orleano krepšininkai nesugebėjo nieko nuveikti, kad perlaužtų įvykių eigą.

Kai rezultatas buvo 107:104,  šeimininkai pabėgo 116:104 ir uždarė laimėtojo klausimą.

Brandonas Ingramas „Pelicans“ pelnė 23 taškus, o Jonas Valančiūnas ir vėl surinko dvigubą dviženklį – per 36 žaistas minutes įmetė 15 taškų atsikovojo 10 kamuolių ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

Tai jau buvo devintasis lietuvio dviženklis šiame sezone, tačiau jis ekipos negelbėjo.

Pralaimėjus „Bulls“ klubui „Pelicans“ nutraukė trijų pergalių seriją ir vyks žaisti NBA taurės ketvirtfinalio kovų į Sakramentą su Domanto Sabonio „Kings“.

„Bulls“: Coby White'as 31 (8/13 trit., 9 atk. kam., 6 rez. perd.), DeMaras DeRozanas 24 (8/14 dvit., 2/4 trit., 10 rez. perd.), Ayo Dosunmu ir Torrey Craigas po 15, Patrickas Williamsas 14.

„Pelicans“: Zionas Williamsonas 27 (10/15 dvit., 7/9 baud.), Brandonas Ingramas 23 (10/15 dvit., 6 atk. kam., 6 rez. perd., 3 per. kam.), Herbertas Jonesas 17, Jonas Valančiūnas 15 (4/7 dvit., 2/4 trit., 10 atk. kam.), Jordanas Hawkinsas 10.