Po Domanto Sabonio ir „Kings“ kojomis – NBA čempionas „Nuggets“

Šeštadienio vakarą namie „Sacramento Kings“ klubas savo jėgas tikrinosi su geriausia praėjusio sezono ekipa – NBA čempionais „Denver Nuggets“. Ir sėkmė lydėjo Domanto Sabonio klubą – „Kings“ palaužė „Nuggets“ 123:117 (25:30, 39:20, 24:28, 35:39).

Domantas Sabonis <br> AFP/Scanpix nuotr.

2023-12-03 08:07, atnaujinta 2023-12-03 08:08

Sakramentas pergalės pamatus padėjo antrame kėlinyje, kai jį laimėjo 19 taškų skirtumu, o šioje dvikovoje lietuvis D. Sabonis prie sėkmės prisidėjo dvigubu dviženkliu – 17 taškų ir 15 atsikovotų kamuolių.

Nugalėtojams De'Aaronas Foxas pelnė 26 taškus ir atliko rezultatyvių perdavimų karjeros rekordą – 16, Malikas Monkas ketvirtojo kėlinio pabaigoje pataikė itin svarbų tritaškį, o „Kings“ sugadino Nikolos Jokičiaus nuotaiką dėl jo aštuntojo sėkmingo trigubo dviženklio.

„Kings“ užtikrintai pirmavo didžiąją mačo dalį, nors pirmame kėlinyje po N.Jokičiaus 16 taškų „Nuggets“ buvo priekyje 30:25.

Denveris ketvirtame ketvirtyje likus kovoti 4 min. pasivijo šeimininkus 110:112. Tačiau tuomet po 26 taškus įmetę M.Monkas ir A.Foxas padarė viską, kad Sakramentas spurtuotų 11:1.

N.Jokičius šioje dvikovoje pelnė 36 taškus, atliko 14 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 13 kamuolių.

Tai yra 114-as jo karjeros trigubas dviženklis. Kiti „Nuggets“ žaidėjai per šį sezoną yra surinkę tik 8 trigubus dviženklius.

„Kings“ sužlugdė „Nuggets“ svajones laimėti trečiąsias rungtynes iš eilės pirmą kartą nuo praėjusio sezono atkrintamųjų akistatų.

Pirmadienį Sakramente vyks NBA taurės turnyro ketvirtfinalis, o jame su „Kings“ susikaus „New Orleans Pelicans“. Naujasis Orleanas šį sezoną „Kings“ nugalėjo du kartus.

D.Sabonis šiame mače žaidė 36 minutes – pelnė 17 taškų (6/15 dvit., 1/3 trit., 2/3 baud.), atsikovojo 15 kamuolių, atliko 7 rezultatyvius perdavimus bei perėmė kamuolį.

„Kings“: Malikas Monkas ir De'Aaronas Foxas (7/16 dvit., 3/6 trit., 16 rez. perd.) po 26, Domantas Sabonis 17, Kevinas Huerteris 16 (4/6 trit.), Harrisonas Barnesas 11.

„Nuggets“: Nikola Jokičius 36 (12/19 dvit., 9/12 baud., 13 atk. kam., 14 rez. perd.), Reggie Jacksonas 20, Aaronas Gordonas 17, Michaelas Porteris 13, Christianas Braunas 11.