„Žalgiris“ tik po žūtbūtinės dvikovos išnešė sveiką kailį iš „Lietkabelio“ tvirtovės

Lietuvos krepšinio lygos mače Kauno „Žalgirio“ krepšininkai beveik visą mačą kankinosi su jiems įkąsti norėjusiais Panevėžio „Lietkabelio“ atstovais, tačiau neleido jiems įrašyti į savo pralaimėjimų grafą pralaimėjimą. Panevėžyje vykusiose rungtynėse žalgiriečiai nugalėjo Panevėžio ekipą 80:68 (17:15, 13:17, 21:21, 29:15) ir toliau turnyro lentelėje užima antrąją poziciją. Tuo tarpu „Lietkabelis“ įsirašė ketvirtąjį pralaimėjimą.

„Žalgirio“ naujokas Edmundas Sumneris.<br> LKL nuotr.
Panevėžio „Lietkabelio: ir Kauno „Žalgirio“ dvikova.<br> LKL nuotr.
 Kazys Maksvytis<br> LKL nuotr.
 Nenadas Čanakas<br> LKL nuotr.
„Lietkabelis“ prieš „Žalgirį“<br>R.Vilkelio nuotr.
Daugiau nuotraukų (22)

Dec 3, 2023, 4:39 PM, atnaujinta Dec 3, 2023, 7:26 PM

Dar prieš mačą buvo kalbėta, kad ši dvikova bus labai atkakli. Pradžioje šeimininkai atrodė pasimetę ir žalgiriečiai pabėgo 15:7. Tačiau po šalto dušo atkutę „Lietkabelio“ žaidėjai ne tik išlygino rezultatą 15:15, bet antrame ketvirtyje pirmavo 24:19.

Po dviejų kėlinių šeimininkai pirmavo 32:30. Per pirmąją akistatos dalį žalgiriečių komandoje debiutavo naujokas Edmundas Sumneris.

Tiesa, jis labiau pasižymėjo prarastu kamuoliu ir baudomis nei taškais – sužaidęs 3 minutes jis turėjo minus keturis naudingumo balus.

Trečiame kėlinyje „Žalgiris“ sugebėjo atitrūkti 48:42, tačiau panevėžiečiais tolimais metimais tą skirtumą ištirpdė ir prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 53:51.

Prasidėjus ketvirtam kėliniui "Lietkabelis" pirmavo 60:56, bet prasidėjus nervų karui žalgirietis Keenanas Evansas dviem tolimais metimais persvėrė rezultatą 64:60.

Prapliupus tritaškių lietui likus grumtis 3 min. vis tik priekyje buvo kauniečiai 70:65. Ir būtent tada žalgiriečiai žaidė kur kas geriau ir spurtavę 7:0 įgijo ramią persvarą 77:66.

K. Maksvytis šiame susitikime jau vertėsi be pėdos traumą patyrusio Arno Butkevičiaus. Sekmadienį paskelbta, kad puolėjas iš rikiuotės iškrito 2–3 mėnesiams.

Rungtynėse apsilankė 5251 žiūrovas. Tiek sirgalių „Kalnapilio“ arenoje neapsilankė ne tik šiame, bet ir praėjusiame sezone.

„7bet-Lietkabelis“: Nikola Popovičius 12, Deividas Sirvydis 11, Donatas Sabeckis ir Martynas Varnas po 9, Gediminas Orelikas 8, Stefanas Birčevičius 7.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 17, Lukas Lekavičius 13, Dovydas Giedraitis ir Tomas Dimša po 9, Rolandas Šmitas 8, Edgaras Ulanovas 7, Kevarriusas Hayesas ir Laurynas Birutis po 6.

Kauniečiai praėjusį savaitgalį pralaimėjo Klaipėdos „Neptūnui“ 76:88 ir tai buvo antroji žalgiriečių nesėkmė čempionate.

Tuo tarpu „Lietkabelis“ buvo susitvarkęs su autsaideriu „Šiauliais“ 88:74 ir turėjo keturių pergalių seriją iš eilės.

„Žalgiris“ ir „Lietkabelis“ visiškai neseniai kovėsi pirmojo rato akistatoje ir tuomet spalio 29-ąją Kaune šeiminikai laimėjo 69:63.