„Lietkabeliui“ Europos taurėje „Budučnost“ neįkandamas – Panevėžyje nesugebėjo atsirevanšuoti

Trečiadienį Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai stojo į dar vieną svarbią dvikovą namuose – Europos taurės B grupės rungtynėse Aukštaitijoje bandė palaužti Podgoricos „Budučnost“ iš Juodkalnijos, tačiau to padaryti nesugebėjo. Panevežiečiai paskutinėmis akimirkomis pralaimėjo 81:83 (21:18, 16:21, 17:22, 21:25) ir nesugebėjo atsirevanšuoti už nesėkmę pirmame turnyro mače.

„Lietkabelio“ krepšininkai<br>Betsafe-LKL nuotr.

Dec 6, 2023, 6:26 PM, atnaujinta Dec 6, 2023, 9:16 PM

Viską lėmė paskutiniosios mačo sekundės, per kurias svečiai pelnė du tritaškius ir susikrovė šiokią tokią persvarą – 78:71. Panevėžiečiai pelnė du tritaškius, bet likus 17 sek. Podgoricos krepšininkai pirmavo 82:78 ir sėkmingai užbaigė dvikovą.

Šiose rungtynėse panevėžiečiai pirmavo 12:8, tačiau svečiai sugebėjo išlyginti rezultatą 14:14. Maža to – svečiai nebuvo linkę nuolaidžiauti ir antrame kėlinyje išsiveržė į priekį 35:32.

Nors „Lietkabelį“ bandė tempti Deividas Sirvydis, vis dėlto Podgoricos ekipa laikėsi ir po dviejų kėlinių pirmavo 39:37.

Nors trečiame ketvirtyje šeimininkai perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį 43:42, svečiai ir vėl sugebėjo perlaužti įvykių eigą ir po trijų kėlinių buvo priekyje 61:54.

Ketvirtame kėlinyje pirmavusi Podgoricos ekipa paskutinę minutę turėjo persvarą 75:71, tačiau atskovoję kamuolį svečiai įsūdė tritaškį ir paliko „Lietkabeliui“ tik teorines galimybes laimėti.

Panevėžiečiai kabinosi už šiaudo ir tritaškius pataikė D.Sirvydis bei Gediminas Orelikas, sumažinę likus grumtis 17 sek. skirtumą iki 78:82.

Bet daugiau „Lietkabelis“ nieko nepadarė.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas (4/13 tritašk.) ir Deividas Sirvydis (3/6 tritašk.) po 21, Vytenis Lipkevičius 16 (9/9 baud.), Martynas Varnas 8, Nikola Popovičius 6. Gabrielius Maldūnas 5.

„Budučnost“: Marvinas Jonesas 18, Yogi Ferrellas ir Brandonas Paulas po 11, Vladimiras Mihailovičius, Andrija Slavkovičius ir McKinley Wrightas po 8.

Šis mačas abiem ekipoms buvo pirmasis B grupės antrajame rate. Per pirmąsias devynias rungtynes panevėžiečiai buvo iškovoję keturias pergales ir patyrė penkis pralaimėjimus bei įsitvirtino penktoje grupės vietoje.

Tuo tarpu Podgoricos ekipa buvo laimėję trejas rungtynes iš devynių ir rikiavosi aštunta.

„Lietkabelis“ šio sezono kovas Europoje spalio 4 d. pradėjo būtent prieš Juodkalnijos ekipa, tačiau tuomet savo sirgalių akivaizdoje „Budučnost“ šventė sėkmę 76:65.

Praėjusiame ture Panevėžio krepšininkai viešėjo Rumunijoje, kur tik po pratęsimo 111:120 nusileido Klužo-Napokos „U-BT“ atstovams.

Nepasisekė praėjusią savaitę ir juodkalniečiams, kurie išvykoje krito nuo B grupės lyderių Gran Kanarijos „Dreamland“ 70:97.